150 Views
2018 Feb 07technology
img

Tavis McGinn برای استخدام در فیس بوک سال گذشته درخواست کرد تا در تحقیقات بازار فعالیت کند. او قبلا سه سال در Google به سر برد، جایی که او به تبلیغ کنندگان بزرگ کمک کرد تا کمپین های بازاریابی خود را در سراسر خانواده محصولات شرکت اصلاح کنند. اما بخشي از فرايند مصاحبه در فيس بوك از این قرار بود، كارمند مصاحبه کننده به McGinn گفت كه چه چیزهایی در مورد فیس بوک در ذهن او است. چگونه می خواهد محبوبت عمومی مارک زوکربرگ را پیگیری کند؟

 ماه آوریل بود که فیس بوک در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 قرار گرفت. فیس بوک اذعان کرد که گروه های مرتبط با روسیه بیش از 100،000 دلار در تبلیغات سیاسی صرف کرده اند. زاکربرگ یک شنود در سراسر کشور را که پس از یک برنامه سیاسی مدرن طراحی شده بود، تدوین کرد. McGinn نقش دیگری را برای مبارزات سیاسی ایفا می کند: یک نظرسنجی در حال انجام است که برای پیگیری تغییرات جزئی در محبوبیت عمومی زوکربرگ انجام شده است.

McGinn می گوید: "وظیفه من بسیار غیر معمول بود. "این شغل من برای انجام نظرسنجی ها و تمرکز گروه ها در سطح جهانی بود تا بتوانم بدانم چرا مردم مارک زوکربرگ را دوست دارند، چه فکری می کنند که بتوانند به او اعتماد کنند و اینکه آیا حتی صحبت ها او شنیده می شود. این به ویژه در خارج از ایالات متحده مهم است. "

McGinn طیف گسترده ای از سوالات مربوط به محبوبیت عمومی زوکربرگ را مطرح کرد. آیا مردم مصاحبه های او را با مطبوعات دوست دارند؟ آیا مردم پست های او را در فیس بوک دوست دارند؟ این کمی شبیه یک کمپین سیاسی است، به این معنی که شما به طور مداوم اندازه گیری کنید که چگونه هر قطعه ارتباط برقرار می شود.

فیس بوک همچنین از تحقیقات مشابهی از جانب کارمند ارشد ساندبرگ استفاده کرد. یک نظرسنجی هدفمند درباره ساندبرگ را اندازه گیری کرد، اینکه آیا مردم او را دوست دارند و به او اعتماد می کنند، و چه حس در مورد سخنرانی ها، مصاحبه ها و پست های فیس بوک او دارند. 

این شرکت بیشتر اندازه محبوبیت عمومی ساندبرگ را در مقایسه با زاکربرگ اندازه گیری کرد. نتایج به طور مستقیم با زوکربرگ و سندبرگ همراه با ستیزه جویان، تیم های ارتباطی و سازمان های روابط عمومی به اشتراک گذاشته شد. McGinn می گوید: تحقیق شامل هر دو نظرسنجی و گروه های تمرکز بود و در سراسر جهان انجام شد.

زوکربرگ

فس بوک