165 Views
2017 Dec 31Cultural
img

نقد فیلم جنگ ستارگان ـ آخرین جدای ـStar Wars: The Last Jedi

در این مقاله سعی داریم که نقدی مختصر از فیلم  جنگ ستارگان یا همان: Star Wars: The Last Jedi تقدیم حضورتان نماییم. با ما همراه باشید.

یقینا هواداران این فیلم؛امیدوارند که هر قسمت از این فیلم؛نسبت به قبل بهتر و بهتر شود؛ اما Star Wars: The Last Jedi را به جرات می توان گفت که بهترین فیلم موجود از این سری فیلم است.آقای ریان جانسون،نویسنده و کارگردان این فیلم؛تمام تلاش خود را نمونده تا بتوانند فیلمی زیبا را تقدیم مخاطبان نماید.

جالب است که بدانید فیلم Star Wars: The Last Jedi با تلاش های بی وقفه ی آقای Johnson؛ توانست استاندارد های لازم از انجمن فیلم سازان آمریکا را دریافت کند.بعضی از منتقدین؛این فیلم را با فیلم Episode IX مقایسه می کردند و معتقد بودند که این قبیل فیلم ها باعث سردرگمی مخاطبین می شود؛اما پس اکران عمومی این فیلم بسیار زیبا؛متوجه شدند که این فیلم نه تنها باعث سردرگمی نمی شود؛بلکه مخاطب را شگفت زده می کند.

پس از اینکه The Last Jedi اکران شد؛ این فیلم با حجم عظیمی از انتقادات مواجه شد؛عده ای اذعان داشتند که این فیلم بعید است فروش خوبی داشته باشد و مورد استقبال مخاطبان قرار گیرد. اما وقتی به آمار فروش دقت می کنیم می بینیم که این فیلم حتی از فیلم بسیار معروف؛ Dunkirk موفق تر است و حتی فروش بهتری هم کسب کرده است.

این فیلم دقیقا در نقطه ای آغاز می شود که نسخه قبلی به پایان رسیده بود؛داستان کلی فیلم دلگرم کننده است اما در برخی سکانس ها؛شاهد افت و خیز هایی در متن اصلی فیلم هستیم که نفس مخاطبان را در سینه حبس می کند! جورج لوکاس کارگردان معروف سینما؛در سال 2005 مدعی شده بود که Star Wars: The Last Jedi هیچ گاه تولید نمی شود! زیرا دیگر داستانی برای مطرح کردن ندارد! ولی اکران Star Wars: The Last Jedi جواب محکمی به جورج لوکاس بود.

تیم مقاومت با مشکلات زیادی مواجه شده است.تعداد کمی ازسفینه های جنگی در ناوگان مقاومت باقی مانده است. «تیم عملیاتی اول» در حال فرار به پادگان مقاومت هستند...در همین حال خلبان «پو دامرون»(با بازی «آسکر آیزاک») از انجام دستورات و وظایفش سرباز می زند،که باعث وارد شدن صدمات زیادی به تیم مقاومت می شود.تیم مقاومت به نظر می رسد که شکستش حتمی و قطعی است. در همین حین قهرمان فیلم یعنی «فین»(با بازی جان بویگا) که بیهوشی شده است؛به هوش می آید و عملیات جدیدی را با همراهی یاران جدید خود یعنی «رز تیکو»(با بازی کلی ماری ترن) و BB8 آغاز می کند....

اگر شما اهل تماشای فیلم و سریال باشید؛شاید اولین چیزی که بعد از تماشای این فیلم به نظرتون برسد؛شباهت عجیب این فیلم با دو فیلم The Empire Strikes Back و The Return of the Jedi است ولی آقای جانسون سعی کرده است که با گنجاندن سکانس های غیر منتظره و هیجانی؛تفاوت ملموسی را در این فیلم نسبت به فیلم های ذکر شده ایجاد کند.

سخن آخر؛فیلم The Last Jedi را حتما تماشا کنید؛ زیرا لحظاتی پر هیجان و ماندگاری در انتظار شماست.جاذبیت های این فیلم بقدری زیبا و جالب هستند؛که هر شخص مشکل پسندی را راضی نگه می دارد.با این وجود اصلا نمی توان به صورت مطلق نمی توان هیچ فیلمی را یافت که نقصی نداشته باشد. The Last Jedi هم از این قافله عقب نیست و قطعا نقاط ضعفی را دارد که در بحث ما نمی گنجد.

نویسنده و کارگردان: Rian Johnson   

مدت:2 ساعت و 36 دقیقه

سال تولید:2017

ژانر: اکشن؛ تخیلی

Star Wars: The Last Jedi

نقد فیلم

جنگ ستارگان

نقد فیلم جنگ ستارگان

Rian Johnson