139 Views
2018 Feb 14Cultural
img
نقد فیلم: The Maze Runner
همیشه سری فیلم های The Maze Runner ؛جذاب و بسیار سرگرم کننده بوده است و هواداران خاص خود را داشته اند.
کارگردان این مجموعه یعنی آقای Wes Ball کار سختی را در پیش رو داشت.او سعی نموده است که ریتم فیلم از همان ابتدا هیجانی و تند باشد و با اینکار توانسته است که مخاطب را در اوج هیجان نگه دارد.قطعا این موفقیت چشم گیر بدون حضور فوق العاده ی ستاره ی سینما یعنی Dylan O’Brien در این فیلم؛ممکن نبود!
قسمت سوم این فیلم یعنی The Death Cure؛سرشار از سکانس های اکشن و پر تحرک است؛به نحوی که به عقیده ی برخی از منتقدین؛این زیاد از حد بودن سکانس های پر تحرک و اکشن؛باعث ضعف آن شده و تا حدودی نقطه ی ضعف محسوب می شود.

The Maze Runner مثل همیشه هدفمند است؛گروهی از نوجوان که به طور مبهم و اسرار آمیزی در یک محوطه ی جنگلی اسرار آمیز حبس شده اند؛تصمیم می گیرند که از این مکان فرار کنند. (Thomas (O’Brien تلاش می کند که با ترغیب دوستانش بتوانند خودشان را از این بند آزاد کنند و به شهر افسانه ای پر پیچ و خم و بسیار خطرناک بروند تا اینکه خودشان را از گزند سازمان اسرار آمیز و شرور WICKED رها نمایند.
Thomas با بازی (O’Brien) در نهایت تصمیم می گیرد که به عنوان آخرین ماموریت و خطرناک ترین ماموریت خود تا به امروز و برای نجات جان خود و دوستانش و همچنین رفع شر سازمان WICKED ؛اقدام به این کار می کند.اما مشکلی که هست این است که Thomas بدون برنامه ریزی دقیق و بدون در نظر گرفتن همه جوانب؛ماموریت خود را آغاز می کند و....

از نقاط ضعف این فیلم می توان گفت که بازیگر محبوب Thomas نسبت به قسمت های قبل اندکی ضعیف شده و به ظاهر محبوبیت خود را کمی از دست داده است.همچنین فیلم صرفا یک محور خاصی را دنبال کرده و ظاهرا فقط در یک حیطه کار شده است.این در حالی است که Wes Ball کارگردان این مجموعه؛در سومین فیلم از این مجموعه به مرور نسبت به سابقه حرفه ای تر شده است و بنظر ما قهرمان واقعی این فیلم؛خود اوست.زیرا به زیبایی توانسته است از عهده ی ساخت فیلم با کیفیت و طراحی صحنه های حرفه ای و جلوه های زیبای بصری ؛بر بیاید.

به طور کلی Wes Ball یک شخص کاملا کمال گراست و سعی کرده است که در کار خود تمام تلاش خود را صرف نمایید.با این تفاسیر اگر ما از این فیلم که زمانش حدودی 2 ساعت است؛20 دقیقه را جدا کنیم؛متوجه می شویم که یک نا هماهنگی عجیبی بین نقطه ی اوج و سقوط فیلم وجود دارد.به سخن دیگر؛نقطه ی اوج و سقوط فیلم اصلا هماهنگ و مشخص نیست و به نظر می رسد همین عامل باعث بی حوصلگی و کسالت مخاطب را به دنبال داشته باشد.

نقد فیلم: The Maze Runner

خلاصه فیلم

خلاصه فیلم The Maze Runner

The Maze Runner

نقد فیلم The Maze Runner3

The Death Cure