65 Views
2018 Jan 21Cultural
img

نقد فیلم Justice League (اتحاد برای عدالت)

امروزه برای ساخت و تولید فیلم؛فیلم سازان مشکلاتی متعدد و معمولی را در پیش رو دارند؛اما عوامل ساخت فیلمJustice League با مشکلات غیر طبیعی و غیر معمولی مواجه شدند؛غیر منصفانه است که قبل از اینکه این مشکلات را ذکر کنیم؛به نقد فیلم بپردازیم.آقای Zack Snyder کارگردان فیلم های Man of Steel _ Batman vs. Superman؛متاسفانه در ماه می سال گذشته؛دخترش را از دست داد و ساخت فیلم را ترک  کرد همین عامل کافی بود تا برای مدتی روند ساخت این فیلم متوقف شود.بخاطر همین وظیفه ی ساخت ادامه این فیلم زیبا را؛به ناچار آقای Joss Whedon بر عهده گرفت.با این وجود حال به نقد فیلم Justice League می پردازیم.

بیش از پنج سال بود که پس از اکران فیلم های Superman, Batman و Wonder Woman؛ که فیلمی در این ژانر ساخته نشده بود که اکران فیلم Justice League همه را شگفت زده کرد.

اگر شما حوادث فیلم Batman vs. Superman را حس کنید، به یاد خواهید داشت که یک مکعب اسرارآمیز و قدرتمند از فضا، راهی به سوی زمین پیدا کرده است و چیزهای بسیار بدی را بیان کرده است؛ به طور خاص، مکعب، و دو مکعب دیگر نیز مانند آن، Steppenwolfرا وارد زمین می کنند،او بیگانه ای است که از مکعب ها برای نابودی جهان استفاده می کند. Steppenwolf موجودی شبیه به انسان است ولی بسیار خشمگین که همه چیز را بدون زحمت ویران می کنند که ناگهان با Justice League یا همان گروه اتحاد برای عدالت روبه رو می شود...

مهمترین نکات منفی این فیلم را می توان در معرفی قهرمانان جدید این فیلم برشمرد که با توجه به مدت زمان 2ساعتی این فیلم؛ به هیچ عنوان نتوانست در معرفی کاراکتر ها قهرمانان فیلم؛موفق باشد.در ابتدای فیلم قهرمانان چند دقیقه ای را در مورد خودشان صحبت می کنند که کمی خسته کننده و تکراری است.. این وضعیت درباره شخصیت سایبورگ نیز بیش از دیگران قابل احساس است؛همچنین حضور دسته جمعی این قهرمانان نیز دارای اشکالات و ایراداتی است که چشم پوشی از آن ها سخت است. کاراکترهای این فیلم به نظر می رسد هیچ مشکل خاصی با یکدیگر ندارند و دقیقا مشابه کاراکترهای بازیهای کامپیوتری در کنار یکدیگر همکاری می کنند و به جنگ دشمن می روند.به نظر منتقدان یکی از زیبایی های این قبیل فیلم ها؛اختلاف سلیقه ی کاراکتر هاست که این فیلم از این مزیت برخوردار نیست؛اختلاف نظر ها و دعواهای درون گروهی است که یک فیلم را زیبا و دلنشین می کند و صرفا کتک کاری و کشتن دشمن ها و حریفان در جذب مخاطب توفیقی ندارد.

برای تدوین و ساخت این فیلم؛ باید یک تیم فوق العاده قدرتمند و حرفه ای در کنار هم فعالیت کنند.ساخت فیلم Justice League جشن بزرگی برای کتاب های کمیک و متحرک است.به این صورت که کافی است بنشینید و به تماشای این نمایش زیبا بپردازید بدون آن که کار خاصی انجام دهید.


نقد فیلم Justice League

Batman

لیگ عدالت

Superman

خلاصه فیلم

نقد فیلم