76 Views
2018 Jan 23Cultural
img

نقد فیلم PADDINGTON 2

او خونگرم و مودب است.بازیگوش و پر سر صدا! او PADDINGTON است!

او از خطرات جنگل توسط عمه Lucyو عمو Pastuzoنجات پیدا کرد.این خرس کوچیک عجیب و غریب؛همیشه دنبال دردسر است.به طوری که عمه lucy ترجیح داد که او بجای زندگی در جنگل؛بهتر است به کانون گرم خانواده ی Brown فرستاده شود.

خانم Brown یک بازاریاب است در حالی که به هنرعلاقه دارد و عاشق نوشتن است.او یک پسر به اسم J-Dawg دارد و دختری به اسم Judy دارد؛او اخیرا به یک روزنامه نگار دلبسته است! نقطه ی مشترکی که بین این خانواده و همه ی همسایگان آن ها وجود دارد این است که همه ی آن ها عاشق PADDINGTON هستند.

PADDINGTON هم نیز آن ها را دوست دارد! همچنین او عاشق عمه Lucy است؛بخاطر همین قصد دارد که در تولد 100 سالگی عمه Lucy شرکت کند.

بازیگوشی ها و شیطنت های PADDINGTON در جشن تولد اتفاقات جالبی را رقم می زند...

عناصر مثبت

PADDINGTON از همون اولی که وارد سینما شد یعنی سال 1958؛محبوبیت خاصی در نزد مخاطبین کسب کرد.او هرجا که باشد فضای اطرافش را گرم تر و مهربان تر می کند.او به توصیه ی عمه Lucy سعی می کند با همه دوست و مهربان باشد؛حتی او با آدم های بد هم مهربان است.به طوری که برای زندانیان ساندویچ مارمالاد می برد!

غیر ممکن است که کسی PADDINGTON را دوست نداشته باشد؛او باعث می شود که تمام اطرافیان احساس آرامش و عشق کنند حتی در زمان هایی که خود او هم حضور ندارد این موارد کاملا ملموس است.او به شدت وفا دار است و سعی می کند که ارزش های دوستانش را به آن ها متذکر شود.

فضای معنوی

خانواده ی Brown به ورزش و مطالعه ی کتاب بسیار اهمیت می دهد.این خانواده معتقد هستند که همه چیز ثروت نمی شود! اقای Brown همیشه سعی می کند که به ورزش یوگا برود و به طور عجیبی به این ورزش علاقه مند است.

فضای جنسی

اوایل فیلم یک زن را در لباس یوگا مشاهده می کنیم . همچنین خانم Brown در صحنه ای لباس شنا پوشیده است و این در حالی است که این لباس کاملا پوشیده است.

در محله ی آن ها یک زن و مرد مجرد ظاهرا با هم روابط عاشقانه دارند...

و در سکانس های پایانی این فیلم شاهد یک رقص گروهی جالب هستیم.

فضای خشونت آمیز

در سکانس هایی از این فیلم شاهد تعقیب و گریز چند ماشین با قطار هستیم که لحظات نزدیک شدن قطار به تونل ها و پل ها؛بسیار هیجانی و پر شور است.البته در ادامه شاهد تعقیب گریز دوچرخه سواری هستیم که هیجان اش کمتر است.

یک زندانی به اسم Nuckles که آشپز زندان هم هست؛قصد دارد که اقداماتی انجام دهد که PADDINGTON متوجه می شود و آشپز به سمت او یک کیسه پرتغال پرتاب می کند.

زندانیان او را تهدید می کنند که سرش به کار خودش باشد و در کار آن ها فضولی نکند.

مشروبات و مواد مخدر

به نظر می رسد که در قطار شامپاین سرو می کنند...

فضای منفی

وقتی او وارد خانواده ی Brown می شود ابتدا با قوانین این خانواده آشنا نیست! به عنوان مثال از پشت خزدارش برای تمییز کردن پنجره استفاده می کند و از مسواک برای تمییز کردن گوش هایش استفاده می کند.

همچنین او به سرقت یک کتاب بسیار ارزشمند متهم می شود که 10 سال زندان در انتظار اوست. که با کمک خانواده ی Brown این اتفاق نمی افتد.

نتیجه

شاید شما هم افرادی را دیده باشید که همواره تلاش می کنند شرایط و اوضاع و احوال پیرامون خود را تغییر دهند. PADDINGTON از آن دست افراد است که سعی می کنند همیشه شرایط سخت را به شرایط سرگرم کننده و شاداب تغییر دهند.

از آنجایی که PADDINGTON مانند همه ی ما دچار اشتباه می شود؛بجز چندتا اشتباه کوچک؛نمونه ی بارزی از افراد فدا کار و مهربان است.تماشای این فیلم برای همه ی سنین توصیه می شود.


نقد فیلم PADDINGTON 2

نقد فیلم

خلاصه ی فیلم