135 Views
2018 Jan 16Cultural
img

نقد فیلم WOLF WARRIOR 2

این فیلم زیبا و اکشن؛صرفا یک فیلم جنگی نیست! WOLF WARRIOR 2 بزرگترین و پردرآمدترین فیلم در تمام تاریخ سینما ی چین است؛که بر پایه ی فرضیه های ضد نژادپرستانه ساخته شده است و روایتی اروپایی ـ آمریکایی دارد.فیلم حاضر بیش از حدی که تصورش را بکنید؛زیبا و جذاب است.این فیلم مانند فیلم وسیله نقلیه زرق و برق دار از Sylvester Stallone، با شما سخن می گوید، شما را شگفت زده می کند و در پایان شما را به وجد می آورد.

کارگردان این فیلم یعنی Wu Jing سعی در بهسازی کاراکتر ها نسبت به قسمت اول را دارد؛برای تهیه این فیلم 4 فیلم نامه نویس حرفه ای با هم همکاری داشته اند؛از مهم تغییرات قسمت دوم نسبت به قسمت اول؛این است که نقش Leng Feng کاملا تعدیل شده است. در قسمت اول دیدیم که او به مدت دو سال برای انجام برخی ماموریت ها از جمله حفظ جان مردم از دست شورشیان و دزدان و...به آفریقا فرستاده شد...

 Leng Feng که شخصی سخت کوش و پر تلاش است؛با تلاش فراوان توانست مانع گروهی از دزدان دریایی که قصد ورود به کشتی ای در دریای آفریقا را داشتند؛شود.در ادامه او با دزدان در گیر می شود و آن ها را از بین می برد.پس از آن او مامور می شود که جان تعدادی از مهاجران چینی را از شر شورشیان خشمگین و خطرناک حفظ کند...این سکانس را می توان اوج فیلم دانست و قطعا شما را شگفت زده می کند!

یکی از نکات منفی این فیلم؛این است که نقطه ی سقوط و رکود این فیلم واقعا زیاد و خسته کننده است.در ادامه او با رهبران نظامی چینی برای نجات جان دو پزشکی که از فعالان حقوق بشر هستند؛ یعنی Chen و Rachel توافق می کند....او برای این هدف با یک باند حرفه ی و پولدار به اسم Big Daddy باید مبارزه کند.این افراد در ظاهر بسیار عوام فریب هستند در حالی که حقیقتا بسیار انسان های بدی هستند و کشتن مردم بی گناه؛برایشان تفریح و بسیار عادی است.

Leng Feng اصولا شخصیتی برون گرا دارد و طرز فکرش با همکاران و هم گروهی هایش کاملا متفاوت است.حتی برخی از آنان به صراحت می گویند که فقط بخاطر غذای خوب و لذت جویی به آفریقا آمده اند! در حالی که هدف Leng Feng کمک به هم نوع و مبارزه با نسل کشی است! از این لحاظ او با همکارانش بسیار اختلاف دارد.همین اختلاف ها باعث شد که Leng Feng از گروهش خارج شود....زیرا که او معتقد است: "یک جنگ جوی شجاع؛یک گرگ جنجگو است."

از طرفی ویروس لامانلا در آفریقا در حال گسترش است و باعث مرگ انسان های بی شماری شده است؛از آنجایی که Leng Feng خودش کسی است که از این بیماری جان سالم به در برده است؛پس تلاش می کند که دکتر Chen و Rachel را از دست مزدوران آزاد کند زیرا که تنها این دو نفر می توانند مردم را خوب کنند و جان آن ها را نجات دهند!

در پایان باید گفت که این فیلم کاملا اکشن است و برای هرکسی که به دنبال فیلم های اکشن متفاوت و متنوع تری از قبیل Ripoffs ؛ تفنگ طلسم و...است؛ گرگ جنگ جوی 2 ؛ انتخابی مناسب است!


WOLF WARRIOR 2

نقد فیلم

اکشن

نقد فیلم گرگ جنگجو2

خلاصه فیلم گرگ جنگجو2

فیلم گرگ جنگجو2