76 Views
2018 Jan 03Cultural
img

نقد فیلم the shape of the water

با درود و سلام خدمت همراهان گرامی.امروز با نقد فیلم بسیار زیبای the shape of the water (شکل آب) در خدمتتان هستیم.این فیلم از همه لحاظ فوق العاده است و حتما پیشنهاد می کنیم که این فیلم را ببینید.

کارنامه ی کاری آقای Guillermo del Toro را که بررسی می کنیم؛متوجه می شویم که ایشان در هر ژانری اقدام به تولید فیلم نموده است ولی نکته ی قابل توجه ای که بین همه ی فیلم های او ملموس است؛این است که سکانس های اکشن و هیجانی فیلم های او؛بسیار حرفه ای و عالی هستند.حال این که در این فیلم؛یعنی شکل آب؛ژانرها و داستان های مخلتفی را به مخاطب خود را الغا می کند؛با این حال محوریت داستان در مورد زنی است که علاقه ی زیادی به موجودات دریایی دارد.در کل می توان گفت که فیلم شکل آب بهترین ساخته ی آقای Guillermo del Toro است.

داستان فیلم از جایی شروع می شود که خانمی به اسم الیسا در یک آزمایشگاه فوق محرمانه به عنوان خدمتکار و نظافتچی مشغول به کار است.وی که زندگی یک نواختی دارد و از آینده به طور کلی دل بریده است؛به طور اتفاقی با یک شی آبی رنگ مواجه می شود...

به جرات می توان گفت که سالی هاوکینز بازیگر نقش الیسا؛بهترین بازیگر این سریال است.او که در این فیلم از قدرت تکلم محروم است؛با ظرافتی وصف نشدنی توانسته نقش الیسای بی زبان را ایفا کند و احساس خود را به خوبی هرچه تمام تر به مخاطبین الغا کند.

یکی دیگر از عواملی که به طرز شگفت آوری مخاطب را جذب می کند و باعث رضایت مخاطب می شود؛استفاده از رنگ بندی های مناسب و دقیق در قالب تصویر است.ظاهرا آقای Guillermo del Toro از این موضوع مطلع بوده و سعی نموده که با رنگ بندی مناسب؛حالتی مانند عشق و هیجان را برای مخاطب تداعی کند.

از دیگر عواملی که باعث جذابیت فوق العاده ی این فیلم شده است؛انتخاب دقیق و مناسب بازیگران است.در کنار این مسایل؛شایسته است که به موسیقی معجزه آمیز این فیلم اشاره کنیم.موسیقی زیبای این فیلم بخصوص در سکانس های عاشقانه؛غوغایی به پا کرده است.


the shape of the water

نقد فیلم the shape of the water

خلاصه ی فیلم the shape of the water

فیلم شکل آب

خلاصه فیلم شکل آب

نقد فیلم شکل آب

الیسا