76 Views
2018 Jan 24Cultural
img

نقد فیلمBlade Runner 2049

معمولا به سختی می توان فیلمی ساخت که درپایان؛مخاطب حس رضایت و اقناع داشته باشد.حال اگر قسمت اول فیلمی 35 سال پیش تولید شده باشد و اکنون تصمیم به ساخت قسمت دوم آن بگیریم؛قظعا سختی آن دو چندان می شود.تلاش ها برای ساخت فیلم Blade Runner،یک اتفاق منحصر بفرد و شگفت انگیز در دنیای سینما بود.

خوشبختانه هیچ کس در مورد سختی های ساخت این فیلم زیبا با فیلم ساز معروف؛ یعنی؛Denis Villenueve صحبت نکرده بود و کسی هم سعی نکرد که او را از ساخت این فیلم جذاب منصرف سازد.

فیلم ریتمی کند و آهسته دارد همی امر باعث شده است که مخاطبین حرفه ای لذت کامل را از تماشای این فیلم ببرند.به طور کلی تولید کنندگان فیلم برای این که تمام زوایای فیلم معلوم شود و همچنین ارزش کار خود را تمام و کمال به نمایش بگذارد و کلاس کاری خود را بالا نشان دهند؛ ریتم فیلم را تا جایی که ممکن است آهسته و کند می کنند.به عنوان مثال شرکت Replicant angst در این زمینه سابقه ی بسیاری دارد.

از همان آغاز کار؛عووامل ساخت فیلم Blade Runner 2049 از استدیوی ضبط این فیلم درخواست کردند که کوچک ترین جززیات یا اخباری در مورد این فیلم نباید منتشر شود! به نظر می رسد این درخواستی منطقی بود زیرا که عوامل ساخت این فیلم در حال تولید فیلمی بی سابقه با داستانی گسترده بودند.اکنون بهتر است که به اصل فیلم بپردازیم.


در فیلم Blade Runner 2049 عمده ی جذابیت و زیبایی اش را مدیون بازی بی نقص کارکتر K است.او یک قدرت خارق العاده در اقناع و جذب مخاطب دارد.به جرات می توان گفت که نقش K با بازی زیبای Ryan Gosling یکی از برترین نقش های تاریخ سینما است.به گفته ی منتقدین و کارشناسان حوزه ی فیلم سازی؛این بازی در سده ی اخیر کاملا منحصر بفرد و خاص بوده است.در نگاه اول او بنابر شخصیت حساسی که دارد احساسات روحی روانی مخاطب را تحت تاثیر می گذارد.از آن جایی که شخصیت K یک شخصیت بسیار بلند پرواز است؛بر همین اساس؛شخصیت او بر روی کل فیلم اثر می گذارد.

یکی از نکات مهم این فیلم؛همکاری Villenueve با Gosling است که واقعا انتخاب هوشمندانه ای به نظر می رسد.همکاری این دو نفر مثل همکاری او با Amy Adams در فیلم ورودی است.یکی از نقاط قوت و فوق العاده ی کارگردان فیلم Blade Runner 2049 توانایی او در مقایسه ی بازیگران و وانتخاب آن ها برای نقش های متناسب به خود؛است.

شاید برایتان جالب باشد که Harrison Ford پس از 30 سال مجدد به عوامل این فیلم ملحق می شود.اکنون او کمی خسته تر و متواضع تر بنظر می رسد؛با این وجود او هنوز همان Harrison Ford دوست داشتنی است.

در کنار همه ی این عوامل نباید از کاراکتر های فوق العاده ی زن ها غافل شویم.در این فیلم Ana de Armas, Mackenzie Davis, Sylvia Hoeks نقش های عالی را ایفا می کنند که بر زیبایی فیلم افزوده اند.

در نهایت باید گفت که فیلم Blade Runner 2049 را نمی توان با هیچ فیلمی مقایسه کرد.هرچند این فیلم که در ژانر تخیلی ساخته شده است؛اما نباید انتظار سکانس های عجیب و غریب و غیر معمول را از این فیلم داشته باشیم.


نقد فیلمBlade Runner 2049

خلاصه ی فیلم نقد فیلمBlade Runner 2049

خلاصه فیلم

نقد فیلم