189 Views
2018 Mar 15Cultural
img

نقد و بررسی فیلم 6 BALLOONS

به ندرت در تاریخ گذشته ی سینما؛فیلمی به زیبایی 6 BALLOONS می توانید بیابید.این فیلم زیبا قرار است بزودی زود و تقریبا حدود یک ماه دیگر؛بر روی بستر شبکه ی Netflix به نمایش گذاشته شود.در این فیلم از یک زوج بازیگر حرفه ای و ستاره ی سینما استفاده شده است که اغلب آن ها را با نقش های کمدی و گاهی در فیلم های ترسناک؛بیاد داریم.

در ابتدا ما با Katie آشنا می شویم.از آن جایی که بزودی تولد دوست صمیمی او در پیش است؛پ او به همراه مادرش (Jane Kaczmarek ) و همچنین پدرش (Tim Matheson ) و همینطور یکی از دوستانش به خرید بالن و چیز های دیگر و همینطور هماهنگ کردن برخی کارها؛می روند.در همین حین متوجه می شوند که ظاهرا برادرش Seth با بازی (Dave Franco) به همراه دختر 4 ساله اش؛ نا پدید شده اند. Seth موبایل خود را جواب نمی دهد؛خواهرش به او پیام می دهد و وقتی به آپارتمان اش باز میگردد متوجه می شود Seth هنوز به پیام اش را باز نکرده است.او بخاطر اینکه Seth به هروئین معتاد است و همچنین مجدد گرایش شدید به مصرف پیدا کرده است؛بسیار ناراحت است.

او موافقت می کند که برای سم زدایی و ترک اعتیاد به کلینک برود و خواهرش یعنی Katie او را همراهی می کند و او مجدد پاک می شود و ترک می کند.سپس Katie قصد دارد که کیک تولد را بگیرد و به مهمانی برود.او به دوستان و فامیل هایشان می گوید که بزودی به همراه بچه ی برادرش به تولد باز میگردد ولی برنامه آن طوری که انتظارش را داشت پیش نمی رود.مورد اولی که اتفاق می افتد این است که کلینیک ترک اعتیاد تحت پوشش خدمات بیمه نیست و برای 10 روز دوره ی پاک سازی و سم زدایی حدود 5000 دلار هزینه دریافت می کند و متاسفانه بدن Seth طاقت سم زدایی را ندارد و حال او بسیار بد می شود. Franco بازیگر این نقش؛برای اینکه بتواند در این نقش به خوبی بازی کند؛بسیار مطالعه و تحقیق کرده است.


به نظر ما 6 Balloons یک حقیقت تلخ و ترسناک است. حضور یک دختر 4ساله که در صندلی ماشین نشسته و شاهد همه ی این اتفاقات ناراحت کننده و وحشتناک است؛باعث جنجالی تر شدن و تاثر برانگیز تر شدن این فیلم می شود.ولی با این حال حضور این دختر بچه ی 4 ساله؛تذکری برای بیننده است که یاداوری می کند اعتیاد چقدر می تواند بر روی روح و روان اطرافیان تاثیر بگذارد و چقدر می تواند خطرناک و کشنده باشد.

ما امیدوار بودیم که ریتم فیلم کمی ملایم تر بود و کمی احساسی تر بود.به نظر منتقدین و کارشناسان؛این فیلم 74 دقیقه ای شاید اندکی کوتاه باشد.با این وجود این فیلم زیبا و پر ستاره توانست جوایز زیادی را از آن خود کند و قطعا مورد استقبال خوبی از طرف مخاطبین قرار می گیرد.


نقد و بررسی فیلم 6 BALLOONS

krn

بهترین فیلم های 2018

نقد فیلم و سریال