155 Views
2018 Mar 16Cultural
img

نقد و بررسی فیلم A QUIET PLACE

John Krasinski کارگردان این فیلم؛به واقع یک عنصر فوق العاده در دنیای سینما و هالیوود است.او در این ساخته ی خود؛شما را به همکاری در ایفای نقش یک فیلم ترسناک دعوت می کند و از شما می خواهد که به عنوان یک ناظر غیر فعال؛بر این فیلم نظارت نمایید.دلیل موفقیت اکثر فیلم های ترسناک؛سرمایه گذاری عظیمی است که برای ساخت آن ها در نظر گرفته می شود.این اثر سرتاسر هیجان است و از آن طیف فیلم ها است که نفس شما را در سینه حبس خواهد کرد و ضربان قلب شما را افزایش می دهد.در یک کلام باید گفت این دقیقا همان چیزی است که یک مخاطب از یک فیلم ترسناک انتظار دارد.به عبارت دیگر این فیلم ترسناک بسیار خوب و زیبا است!

نویسندگی این فیلم بر عهده ی Bryan Woods و Scott Beck است. John Krasinski علاوه بر کارگردانی این فیلم؛نقش پدر یک خانواده ی 4 نفری را ایفا می کند که در مقابل او همسر واقعی اش یعنی؛ Emily Blunt به ایفای نقش می پردازد.آن ها در شرایط ویژه و عجیبی زندگی می کنند.آن ها در کلبه ای دور از شهر ساکن هستند و متاسفانه یک نیروی اهریمنی باعث مزاحمت آن ها شده است به این نحو که به محض این که هرگونه صدایی از آن ها ایجاد شود؛مورد حمله ی خشونت بار این نیروی اهریمنی واقع می شوند.


مخاطب به زودی در همان ابتدای فیلم متوجه ی این موجود وحشتناک می شوند.شرایط بعد از یک سال بسیار بحرانی تر می شود زیرا که فرزند کوچک آن ها علاقه دارد با اسباب بازی هایش بازی کند ولی این اسباب بازی ها باعث تولید صدا می شوند و هر گونه صدا؛یک حمله ی وحشت ناک را در به دنبال دارد.در همین حین است که همسر . John Krasinski باردار می شود و این خانواده با بحرانی جدید روبه رو می شوند.زیرا که وجود نوزاد بدون سر صدا امکان پذیر نیست. . John Krasinski مداوم در حال تحقیق و جست جو برای مقابله با این نیروی اهریمنی است.

باید باور کنیم که استفاده از موجودات خیالی و ماقبل تاریخ از جمله دایناسور و...امروزه در ساخت فیلم های ترسناک و برای جذاب کردن این گونه فیلم ها؛تکراری و قدیمی شده است. . John Krasinski سعی کرده است که یک فیلمی متفاوت تقدیم به جامعه ی سینما نماید.او توانست برای جذاب کردن فیلم اش از روش های جدید و نوینی که تا بحال در ساخت این گونه فیلم ها استفاده نشده بود؛بهره جویی کند.به جرات می توان گفت که کمتر کسی انتظار این فیلم زیبا را از . John Krasinski داشت.زیرا که او تجربه ی کمی در ساخت فیلم دارد.قرار است که بزودی و نهایتا تا چند روز دیگر این فیلم به اکران عمومی در بیاید.به گفته ی نظر منتقدین و کارشناسان این فیلم را می توان یکی از زیبا ترین و بهترین فیلم های ژانر وحشت در سال 2018 دانست و دور از انتظار نیست که این فیلم زیبا مورد استقبال طرفداران این گونه فیلم ها باشند.

امروزه حتی تصور زندگی در یک شرایط خاصی که باید سکوت مطلق حکم فرما باشد؛بسیار سخت و حتی وحشتناک است.به نظر منتقدین همین ابداعات باعث جذابیت این اثر شده است.


نقد و بررسی فیلم A QUIET PLACE

بررسی فیلم و سریال

نقد فیلم

فیلم ترسناک