308 Views
2018 Apr 04Cultural
img

نقد و بررسی فیلم ACRIMONY

Taraji P. Henson بازیگر معروف و مطرح سینما؛به نظر ما بیش از این ها لایق تشویق و تقدیر است .او توانست با بازی درخشانی که در فیلم های Hidden Figures و Empire انجام دهد؛خودش را بیش از دیگر بازیگران؛اثبات کند.اما این بار او نقش یک زن سیاه پوست و خشمگین که کنترلی بر روی اعصابش ندارد را در این فیلم یعنی ACRIMONY بازی کرده است.

Acrimony داستانی در مورد یک واقعیتی تلخ و ناراخت کننده است که مجموعه ای از عواطف و احساسات را در غالب تصویر تقدیم مخاطب می کند.فیلم با یک سکانسی آرام و بسیار گنگ شروع می شود. Melinda که نقش او را Henson به زیبایی ایفا می کند.او در حالی که ایستاده است و در حال سیگار کشیدن است به طور خاصی به دوربین نگاه می کند و با نگاهش سعی دارد که موضوع مهمی را به مخاطب بگوید.او داستان و سرگذشت زندگی اش را بازگو می کند.او از عشقش و همچنین مادرش و...صحبت می کند.ناراحتی عجیبی در صدایش وجود دارد.

Henson از آن دست بازیگرانی است که علاقه ای به بازی کردن در فیلم های درام و دراماتیک ندارد.این نکته را می توان از فیلم هایی که او در گذشته مثل I Can Do Bad All by Myself و همچنین The Family That Preys بازی کرده است؛فهمید.او در این فیلم جدید؛یعنی Acrimony شخصیتش به طور کلی تغییر کرده و تبدیل به یک شخص عصبی و بسیار سرد مزاج شده است.از همان ابتدای فیلم؛مخاطب متوجه می شود که این خانم؛ یک حس خاصی در وجودش دارد.او به فکر یک اقدام خشونت بار مانند انتقام است.


Perry علاقه ی زیادی به بازی در فیلم ها و نقش های اخلاقی دارد.همیشه دوست دارد که نقش های مثبت را بازی کند.اما نقش او در فیلم ACRIMONY کمی متفاوت و خاص است.همسر او دچار یک وسواس فکری و ذهنی شدید شده است و وضعیت او از لحاظ روحی و روانی اصلا خوب نیست.حال او وظیفه ی سنگینی دارد و باید سعی کند که از همسرش مواظبت کند.این زوج قرار است که بزودی برای حل مشکلشان در دادگاه خانواده حاضر بشوند.

ما دقیقا چیزی در مورد صحبت هایی که او در دادگاه قصد دارد بزند؛اطلاعی نداریم و نمی دانیم در این باره چه چیزی در ذهن او می گذرد.به نظر منتقدین جلوه های بصری این فیلم است که صرفا زیبایی به این فیلم بخشیده است.یکی دیگر از ضعف های این فیلم را می توان ضعف زیاد در فیلم برداری و همچنین کارگردانی ضعیف دانست.ما دقیقا نتوانستیم بفهمیم که منظور و محور اصلی فیلم چیست ولی بنظر می رسد این فیلم بیش از حد شخصیت گراست.


نقد و بررسی فیلم ACRIMONY

بهترین فیلم های 2018

بهترین فیلم های درام

نقد فیلم و سریال