164 Views
2018 Mar 21Cultural
img

نقد و بررسی فیلم ALL THE MONEY IN THE WORLD

Ridley Scott کارگردان مطرح و معروف سینما این بار با یک فیلم فوق العاده بازگشته است.پس از تماشای تریلر و پیش نمایش ابتدایی این فیلم؛متوجه شدیم که Michelle Williams در نقش Gail Harris و چندی دیگر از بازیگران مطرح و معروف سینما در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.

All the Money in the World یک فیلم همه جانبه است؛هم مرموز است و هم تا حدودی طنز و کمدی است.اما کمدی و طنز آن از نوع طنز انتقادی و کمدی تلخ است.فیلم در مورد زندگی فرزندی به اسم Paul Getty سوم؛است.او که نوه ی یک شخص بسیار معروف و همچنین تاجری به نام Paul Gettyاست؛که یک گروه جنایتکار و شیاد؛این فرزند را به گروگان می گیرند و برای آزادی او؛تقاضای 17 میلیون دلار می کنند...

پدربزرگ از پرداخت این هزینه برای آزادی فرزند خود طفره می رود و بهانه جویی می کند؛هرچند دلایل او خوب و اقناع کننده نیست اما به ما این نظریه را ثابت می کند که پول و ثروت می تواند نگرش افراد را نسبت به همه چیز حتی عزیزان و نزدیکانشان تغییر می دهد.همین قسمت را می توان نقطه ی آغاز و شروع اصل داستان و فیلم بدانیم؛به این صورت که مادر Paul Getty از کمک دیگران نا امید می شود؛تصمیم می گیرد که خودش اقدامی جهت رهایی فرزند دلبندش انجام دهد.

این فیلم روایت داستانی واقعی و بسیار احساسی و در عین حال هیجان انگیز است که مادری مطلقه و نگون بخت؛ در دنیایی که اطراف او از مردان بی‌احساس، بی‌تفاوت گیرافتاده است. در این فیلم، این زن تمام تلاش خود را می‌کند و تنها به هدفش فکر می کند تا بتواند به اهدافش برسد و تا حد جان می‌جنگد تا بتواند همانگونه که دوست دارد و به صلاحش است؛به هدفی که علاقه دارد برسد.به طور کلی می توان گفت که این فیلم سطح کیفیت و ساخت بالایی دارد.


Ridley Scott همیشه یک شخص واقع نگر و حقیقت جو است؛او سعی نموده است که از تمام قدرت ها و پتانسیل بازیگران و ستارگانش استفاده نماید.او برای ساخت این فیلم بسیار زحمت کشید و سختی های زیادی را به جان خرید.

این فیلم را می توان اقتباسی از یکی از داستان های نویسنده ی معروف یعنی David Scarpa است؛او در سال 1970 کتاب John Pearson را نوشت و داستان این فیلم از این کتاب بر گرفته شده است.از مهمترین بازیگران این فیلم می توان به Michelle Williams, Christopher Plummer, Mark Wahlberg و.. اشاره نماییم.

مهمترین ویژگی و نقطه ی مثبت این فیلم را می توان Ridley Scott یعنی کارگردان این اثر بدانیم؛زیرا او توانست با ساخت فیلم ALL THE MONEY IN THE WORLD؛فضایی واقعی را برای مخاطب ایجاد نماید و شما با تماشای این فیلم تصور می کنید که به صورت مستقیم در حال تماشای این واقعه هستید.


نقد و بررسی فیلم ALL THE MONEY IN THE WORLD

نقد و بررسی فیلم و سریال

برترین فیلم های رمز آلود