126 Views
2018 Mar 01Cultural
img

نقد و بررسی فیلم ANNIHILATION

Alex Garland کارگردان مطرح سینما این دفعه با رویکردی جدید و خاص اقدام به ساخت فیلمی در سبک علمی تخیلی کرده است.فیلم Annihilation را می توان یکی از برترین فیلم های این سبک معرفی کرد.حتی به نظر برخی از محققان عرصه ی سینما؛این فیلم قابل مقایسه با فیلم های مطرحی همچنون Blade Runner 2049 و Netflix و Mute و The Paradox Cloverfield قابل مقایسه است.از مهمترین بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند باید به ستارگان مطرحی از جمله Natalie Portman, Oscar Isaac, Jennifer Jason Leigh, Gina Rodriguez اشاره کنبم.

 Lena یک زیست‌ شناس سرشناس و معروف است . وی قصد دارد برای بررسی یک فاجعه ی زیست محیطی عازم سفری به دنیای ناشناخته ها یه نام سرزمین ایکس بشود. اما از چیز ها و اتفاقاتی که در انتظار اوست کاملا بی اطلاع است.سرزمین ایکس سرزمینی کاملا ناشناخته است که در عین حال مملو از مناظر بکر طبیعی است.او افسر سابق ارتش است .او در این سفر از یک تیم تخصصی شامل انسان‌ شناس، یک روانشناس و یک نقشه‌ بردار؛در خواست می کند که او را همراهی کنند. در طول سفر و ماجرا جویی های که انجام می دهند؛اتفاقاتی متفاوت و سهمگینی برای آن ها می افتد...


شاید برایتان جالب باشد که بگوییم این فیلم با بازگشت عقب هایی که به مخاطب نمایش می دهد و همچنین حقایق علمی که تا حدودی اثبات شده اند؛سکانس های جذابی را برای مخاطبین به تصویر می کشد.در عین حال احساس ترس و عدم امنیتی که ممکن است در یک جنگل تاریک و وسیع به شخص دست بدهد را به مخاطبین القا می کند.

یکی از نقاط ضعفی که منتقدین در مورد این فیلم به آن اذعان داشتند؛عدم هماهنگی و عدم تعامل بین عوامل و بازیگران است که این مسله ی مهم ضعف کارگردان را نشان می دهد.فیلم برداری این مجموعه بر عهده ی Rob Hardy بود که واقعا کار سختی هم در پیش رو داشت.او فیلم برداری فیلم زیبای Ex Machina را در کارنامه دارد و این بار در فیلم ANNIHILATION با آقای Alex Garland همکار شده است.

بررسی فیلم Annihilation کار آسانی نیست زیرا که اولا تجربه ی نوینی در زمینه ی فیلم های علمی تخیلی است و همچنین مخاطبین این فیلم می توانند برداشت های متفاوتی از این فیلم داشته باشند.این فیلم می توانند رویا های شما را تحریک کند و تمامی مبانی فکری شما تغییر دهد.

با این حال تماشای این فیلم برای همه ی طرفداران فیلم های علمی – تخیلی می توانند تجربه ای نوین و خاص باشد.


نقد و بررسی فیلم ANNIHILATION

بررسی فیلم و سریال

بررسی فیلم تخیلی و علمی