702 Views
2018 May 16Cultural
img

نقد و بررسی فیلم ANON

دور از انتظار نبود که کارگردان و نویسنده ی این فیلم زیبا؛یعنی Andrew Niccol در تهیه و تنظیم این فیلم؛ سنگ تمام بگذارد و عملکرد فوق العاده ای داشته باشد.او به خوبی می داند که چگونه یک اثر فاخر در حالی بسیار منطقی است؛تولید نماید.این نکته سنجی و دقت زیاد او در ساخت فیلم هایش؛ در آثار سابق اش هم هویدا است. به عنوان مثال اگر به خاطر داشته باشید؛ فیلم های Gattaca ؛In Time و..یک سیر منطقی و دقت خوبی در ساخت آن مشهود بود.حال این بار این کارگردان و نویسنده؛در فیلم جدیدش یعنی ANON که با کمپانی Netflix همکاری می کند؛ این نکته سنجی و دقت عمل به اوج خود رسیده است.

هنگام تماشای پیش نمایش این فیلم متوجه می شویم که Niccol در این فیلم سعی دارد که آرزوهای انسان ها به صورت منطقی و واقع بینانه تر به دنیای تصویر وارد نماید.موضوع فیلم ANON در مورد سرگذشت و زندگی خاص افسر پلیسی است که نقش او را Clive Owen به زیبایی باز می کند.


موضوع فیلم؛ یک محیط کاملا آرام و امن را توصیف می کند که سالیان درازی است که جرم و جنایت در این کشور؛ ریشه کن شده است.اما به یکباره این افسر پلیس؛متوجه بروز یک جنایت عمده می شود.او که از این رخداد بسیار شگفت زده است؛ به همکارش می گوید: این اولین اتفاق سرگرم کننده ای است که در این سیاره رخ می دهد!

وجود یک جامعه ی بدون جنایت و با آرامش؛آرزوی دیرینه ی هر انسان است.Niccol سعی کرده است که در فیلم ANON این آرزوی انسان ها را به تصویر بکشد.

ما باور داریم که اگر این فیلم نامه در سال های پیش تهیه و ساخته می شد؛قطعا استقبال خوبی از آن صورت نمی گرفت؛اما ساخت این فیلم درسال 2018؛ مخاطبین بسیاری را به خود جلب نمود.سبک فیلم؛ هیجان انگیز است.از نکات جالب این فیلم؛توجه به جزییات است که در نوع خود بی نظیر است.


نقد و بررسی فیلم ANON

بهترین فیلم های درام

بهترین فیلم های هیجان انگیز

بهترین فیلم های تخیلی