179 Views
2018 Mar 20Cultural
img

نقد و بررسی فیلم FLOWER

این فیلم توسط Max Winkler کارگردانی شده است؛Max Winkler پسر بازیگر معروف سینما یعنی Henry Winkler است.متاسفانه این اثر یکی از ضعیف ترین کارهایی بود که از او مشاهده کردیم.در این فیلم هیچ چیزی سرجای خوود نیست.مخاطب پس از دیدن این فیلم به هیچ عنوان متقاعد نمی شود و حس می کند که فیلم نامه کمبود دارد و حس اقناع به مخاطب منتقل نمی شود.حضور قهرمانان و بازیگران معروف هم نتوانست به کمک این فیلم بیاید.

Flower با سکانسی شروع می شود که Erica با یک افسر محلی پلیس رابطه ی دوستانه برقرار کرده است.در واقع او می خواهد با برقراری رابطه ی دوستانه با افسر پلیس؛بر روی اقدامات و کارهای اشتباه خودش و دو نفر از دوستان صمیمی اش پوشش بگذارد و می توان گفت که او با این کار در حال باج دادن به افسر پلیس است.مادر Erica به نام Laurieبا پسری جوان به اسم Bob قرار عاشقانه می گذارد. Bob پسری چاق و بسیار خجالتی است و ظاهرا به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارد.

همیشه مادر Erica به او توصیه می کند که در ایجاد رابطه ی دوستانه پیش قدم باشد و با حرف های کنایه دار و طنز آمیز سر صحبتش را باز کند.او این کار را بسیار زیاد انجام میدهد.متاسفانه بیشتر زمان فیلم در مورد رابطه ها و دوستی های Erica است و کارگردان صرفا هدفش به تصویر کشیدن این سکانس ها است و به هیچ وجه توجه به مفاهیم ندارد.


این فیلم پس از اکران نتوانست فروش و استقبال خوبی را کسب کند و در رتبه بندی از 5 ستاره فقط توانست کمتر از یک ستاره را از آن خود نمایید.مخاطب و رده سنی این فیلم مشخص نیست و تنها چیزی که بدیهی است این است که این اثر به هیچ عنوان خانوادگی نیست؛شاید یکی از علت ها عدم موفقیت این اثر؛همین عامل باشد.

طبق اعلام عوامل سازنده ی آن این اثر کمدی معرفی شده است ولی متاسفانه مخاطب با دیدن این فیلم حتی لبخند هم نمی زند.همیشه برخی از منتقدین و کارشناسان سیینما معتقد هستند که حضور بازیگران معروف و مطرح نمی توانند زیاد بر روی عوامل ضعیف و بی کیفیت فیلم سر پوش بگذارد و برای اینکه یک فیلم موفق بشود و بتوانند اعتماد مخاطبین را جلب نماید؛باید در ابتدای امر؛فیلمنامه ی خوب و با کیفیتی داشته باشد و سپس بقیه ی عوامل و در نهایت اگر در این اثر بازیگران مطرح هم استفاده بشود؛تاثیر جذابیت آن دو چندان می شود.امیدواریم که در آینده دیگر شاهد این نوع فیلم ها نباشیم.


نقد و بررسی فیلم FLOWER

نقد فیلم های 2018

بررسی فیلم و سریال

بهترین فیلم های سینما