106 Views
2018 Apr 07Cultural
img

نقد و بررسی فیلم GOD'S NOT DEAD: A LIGHT IN DARKNESS

وظیفه ی نویسندگی و کارگردانی این فیلم بسیار زیبا برا عهده ی آقای Michael Mason بود. A LIGHT IN DARKNESS سومین قسمت از مجموعه فیلم های GOD'S NOT DEAD است که در سال 2018 اکران شده است و نکته ی مهم و اساسی این است که عوامل سازنده ی قسمت سوم؛سعی نموده اند که تمامی عنصر ها و بازیگران و عوامل مطرح دو قسمت پیشین در این اثر جدید هم لحاظ نمایند و از آن ها در ساخت این قسمت؛استفاده نموده اند.این فیلم یک جامعه ی سکولار را به تصویر می کشد که در آن عناصر بسیار گیج کننده و آزار دهنده وجود دارد که گاهی هم مفاهیم و مبانی اخلاقی را زیر پا می گذارند.در دو فیلم گذشته مشاهده کردیم که گرایش های سیاسی زیادی در فیلم به تصویر کشیده شده است و به طور مستقیم تبلیغ سیاسی انجام می دهند.با این حال A Light in Darkness نیز مجدد دارای یک داستان و فیلمنامه ی پیچیده و گیج کننده است و همچنین به طور مستقیم به تبیلغ مفاهیم سیاسی پرداخته است.از طرفی برخی از عناوین فکری مسیحیت از جمله شکنجه های روحی و روانی را به تصویر می کشد و سعی در نقد آن ها دارد.جامعه بسیار ملتهب و متشنج است.گزافه گویی و دروغ گویی سرگرمی اغلب مردم شده است.

David A.R. White همانند دو قسمت پیشین در نقش Pastor Dave بازی می کند.او در St. James در داخل یک دانشگاه کوچک؛به عنوان خطیب و واعظ کلیسای بسیار قدیمی و زیبا؛فعالیت می کند. هیئت امناء ی دانشگاه؛در نظر دارد که بجای مکان فعلی کلیسا؛ یک انجمن دانشجویی بسازد.اما مسله بسیار عمیق تر و جدی تر است؛هر روز و هر شب؛گروه های معترضی در داخل و خارج دانشگاه در حال اعتراض و تظاهرات هستند ولی دقیقا علت اعتراضات آن ها مشخص نیست.البته در ابتدای فیلم در سکانسی مشاهده کردیم که Dave بدلیل عدم تحویل متن سخنرانی هایش به قاضی؛به حبس محکوم شده است.با این وجود یک شب به طور عجیب یک شخصی اقدام به آتش زدن وتخریب کلیسا می کند.همین اقدامات و مخالفت ها است که Dave تصمیم می گیرد؛به هر صورتی که است با این اتفاقات مبارزه کند و در این مسیر از هر اقدامی که می تواند کوتاهی ننماید.


اگر شما مسیحی نیستید و یا با مذهب مسیحیت آشنایی کافی ندارید؛ممکن است فیلم برای شما غیر قابل درک و هضم باشد و کمی غیر معقول به نظر برسد.منتقد و کارشناس سینما؛ Alissa Wilkinson نظر جالبی در مورد این فیلم دارد؛اوبا نوشتن مقاله ای با عنوان «من مسیحی هستم و از فیلم های مسیحی متنفر هستم» مخالفت خود و همچنین نقد خودش را نسبت به این فیلم اعلام می کند.او معتقد است که این فیلم A Light in Darkness؛بیش از فیلم های مذهبی دیگر؛راه تعقل را بر روی مخاطب می بندد و سعی می کند برخی از مفاهیم خاص را به مخاطب القا نماید.


نقد و بررسی فیلم و سریال

بهترین فیلم های 2018

فیلم درام