127 Views
2018 Mar 07Cultural
img

نقد و بررسی فیلم JUST GETTING STARTED

با ساخت و تولید فیلم Just Getting Started توجه ی همه ی مخاطبین و منتقدین به آن جلب شد زیرا از طرفی قرار است که یک فیلم پر ستاره با حضور؛Tommy Lee Jones و همچنین Morgan Freeman با کارگردانی آقای Ron Shelton را به مشاهده بنشینند. از طرف دیگر وقتی اعلام شد که این فیلم پر ستاره در ژانر کمدی – اکشن تولید شده است؛به مخاطبینش افزوده شد.

از مهم ترین کارهایی که آقای Ron Shelton در کارنامه دارد؛می توان به فیلم های زیبای Bull Durham و همچنین فیلم Tin Cup اشاره کرد.

پس باید منتظر یک فیلم کمدی متفاوت و متمایز نسبت به کارهای گذشته باشیم زیرا که این فیلم هم موضوعی متفاوت دارد و هم اینکه بازیگران بسیار مطرح و معروفی در آن به ایفای نقش می پردازنند.مطابق توصیه های کمپانی سازننده ی این فیلم؛این فیلم برای مخاطبین بزرگسال – میانسال و هچنین برای فصل تعطیلات مناسب است.

از نقاط منفی این فیلم باید به شوخ طبیعی و شوخی های بیش از حد کاراکتر نقش اول این اثر اشاره کنیم که به گفته ی منتقدین ممکن است این شوخی ها بیش از حد تا حدودی کسالت بار باشند و همچنین روند بازی وی کاملا یکسان و سطحی است.


موضوع فیلم JUST GETTING STARTED در مورد زندگی دو شخصیت بازنشسته است که سرنوشت آن ها تا حدودی بهم وابسته می شود و این دو با هم در چالش های مختلفی قرار می گیرند و شرایط بخصوصی را تجربه می کنند.این دو شخصیت یکی؛مامور سابق پلیس است و دیگر یک وکیل دادگستری بازننشسته که تصمیم می گیرند دست از تفریحات و بازی گلف بردارند و برای حل یک مشکل بزرگ و مبارزه با عده ای از قاچاقچی دست به کار شوند.

شاید بیان این جمله که بگوییم:بازیگران مطرح و معروف صرفا فیلم های فاخر و عالی بازی می کنند؛تا حدودی اشتباه و غلط باشد! زیرا در این فیلم شاهد هستیم که با وجود بازیگران مطرح و همچنین امکانات عالی؛آن گونه که از این فیلم انتظار می رفت؛مورد عنایت و توجه مخاطبین قرار نگرفت.از طرفی باید به این نکته اشاره کنیم که کارگردان این فیلم یعنی آقای Ron Shelton پس 14 سال کناره گیری از سینما؛مجدد اقدام به ساخت و طراحی یک فیلم نموده است و قطعا انتظار ها از او بسیار بیشتر بود زیرا همه منتظر یک بازگشت طوفانی از او بعد از 14 سال دوری؛بودند.

با این وجود می توان گفت که این فیلم بر اساس نظر مخاطبین و همچنین منتقدین رتبه بندی شد و توانست از 5 ستاره فقط 2 ستاره را از آن خود نمایید.با این حال زحمات و زمان هایی که برای ساخت این فیلم صرف شده است را نباید نا دیده گرفت.امیدواریم که در آینده ی نزدیک شاهد رشد و پویایی بیشتر این گونه آثار و فیلم های سینمایی جذاب باشیم.


نقد و بررسی فیلم JUST GETTING STARTED

نقد و بررسی فیلم و سریال

بهترین فیلم های سینمایی دنیا

بررسی فیلم و سریال