422 Views
2018 Apr 02Cultural
img


نقد و بررسی فیلم MIDNIGHT SUN

فیلم “Midnight Sun” به نظر ما یک مجموعه ی کامل است و انتظار مخاطب را از یک فیلم زیبا به نظر ما؛بر طرف می کند.به نظر ما ممکن است که برخی از مخاطبین نوجوان از تماشای این فیلم لذت نبرند و برای آن ها کسل کننده باشد.اگر کمی دقت کنیم متوجه می شویم که ما در تاریخ سینما فیلم های مشابه این اثر بسیار داریم که از جمله می توان به فیلم Everything, Everything اشاره کنیم که در واقع یک فیلم عاشقانه است که یک بیماری بسیار نادر دچار قهرمان داستان و شخص اول فیلم می شود.که کارگردان این فیلم Scott Speer است که در واقع این فیلم را بر اساس یک فیلم ژاپنی با همین نام؛در سال 2006؛ساخته است.

Xeroderma pigmentosum یک نوع بیماری سخت و بسیار نادر پوستی است که بیمارانی که به این مریضی دچار هستند باید حتما از تابش نور خورشید در امان باشند زیرا که تابش نور خورشید باعث مرگ این بیماران خواهد شد و این بیماران مجبور هستند مداوم در محیط های تاریک بسر ببرند و صرفا از تاریکی شب و ستارگان می توانند استفاده کنند و از آن بهره ببرند.

داستان فیلم در مورد دختری در حدود 17 ساله است که به بیماری Xeroderma pigmentosum یا همان xp دچار است.او در تاریکی مطلق زندگی می کند.نام او Katie است.او دختری بسیار باهوش و استعداد است.پدر بزرگ او؛ Rob Riggle همه ی اقدامات ایمنی و احتیاطی مورد نیاز مثل رنگی کردن پنجره ها و... را برای او انجام می دهد.


Katie از پنجره ی اتاق خوابش؛پسر همسایه اش به نام Charlie که نقش او را Schwarzenegger ایفا می کند را؛ مداوم زیر نظر دارد. او هر روز به مدت طولانی در خیابان مقابل خانه یشان؛با اسکیت برد ؛خودش را مشغول می کند و تمام مدت Katie او را زیر نظر دارد و متوجه ی حرکات او است. Katie مجبور است برای ادامه ی تحصیلاتش به دبیرستان های شبانه برود.یک شب که به سمت مدرسه می رود؛ Katie و Charlie همدیگر را در ایستگاه قطار شهری ملاقات می کنند.

Katie سعی می کند که بیماری خودش را از Charlie مخفی کند؛زیرا که می خواهد برای یکبار هم که شده؛این تجربه را داشته باشد که دیگران با او مانند یک شخص عادی و سالم برخورد کنند و تا حدودی هم موفق است و می توان یک حس جدید و متفاوتی را به اسم عشق و لذت تجربه کند.آن ها شب ها بیشتر وقت خود را با هم سپری می کنند و با هم شبانه به مکان های مختلف می روند و در جمعیت های مختلف حاضر می شوند که همین امر یک تجربه ی جالب و تازه برای این دختر بیمار است.

به طور کلی این فیلم عاشقانه را می توان یکی از فیلم های زیبای امسال معرفی کرد.این فیلم به ما یاد می دهد که در راه عشق؛محدودیت و محرومیت هیچ معنا و مفهومی ندارد و دو نفری که از ته دل هم دیگر را دوست داشته باشند؛باید که با شرایط و محدودیت های یک دیگر کنار بیایند.


نقد و بررسی فیلم MIDNIGHT SUN

نقد و بررسی فیلم

بهترین فیلم های عاشقانه

بهرتین فیلم های 2018