135 Views
2018 Mar 03Cultural
img

نقد و بررسی فیلم MOHAWK

برای اینکه بتوانیم نقد خوبی در مورد این فیلم زیبا و هیجان انگیز و انتقام جویانه داشته باشیم و همچنین بتوانیم همه ی زوایای آن را پوشش دهیم باید قبل از ورود به بحث اعلام کنیم که تیم منتقد ما؛دوستی بسیار نزدیکی با کارگردان این فیلم زیبا یعنی آقای Geoghegan و همچنین نویسنده ی محترم این اثر یعنی Grady Hendrix دارد.پس این مسله بدیهی است که ممکن است برخی از تمایلات شخصی ما بر روی این نقد اثر گذاشته باشد.با این وجود نباید از حضور چشمگیر و خیره کننده بازیگران مطرح سینما از جمله Kaniehtiio Horn که در این فیلم ایفای نقش می کنند؛غافل شویم.

کارگردان این فیلم یعنی Geoghegan و همچنین نویسنده ی آن یعنی Grady Hendrix همواره بلند پرداز بودند و افکار بلندی داشتند و سعی می کنند که در کارهای خود یک سری منطقی و مناسبی را رعایت کنند ولی متاسفانه کم بودن بودجه ی ساخت آثاز سینما؛باعث محدود شدن اجباری افکار آن ها می شود.

یکی از نقاط ضعف بارز این فیلم؛وجود سکانس های احساسی بیش از اندازه است؛هرچند عوامل سازنده سعی در عادی جلوه دادن این صحنه ها دارند ولی متاسفانه افراط در این زمینه تاثیر نا مطلوبی در ذهن مخاطب باقی می گذارد. به طور کلی اگر بخواهیم در مورد موضوع فیلم صحبت کنیم ابتدا باید گفت که این فیلم ژانری تاریخی ـ هیجان انگیز دارد که عمدتا محوریت اصلی داستان آن در سال 1812 و در اواخر جنگ است.گروهی از جوانان قبیله ی با اصالت MOHAWK به قصد انتقام جویی بخاطر صدماتی که از جنگ به آن ها وارد شده است؛به مبارزه علیه یک گروه از سربازان آمریکایی می پردازنند که....


شایان ذکر است که هرچند در ساخت این فیلم از بازیگران مطرحی استفاده شده است ولی متاسفانه به عنوان مثال می توان به نقش Huber اشاره کنیم.او که یکی از کاراکتر های اصلی این فیلم مهیج است؛یک حسی که انبوهی از خستگی است را به مخاطب القا می کند؛شاید وجود حس خستگی تا حدودی مناسب مقتضیات این فیلم باشد ولی افراط زیادی در این زمینه صورت گرفته است.

با این حال، این حقیقت است که شخصیت ها و کاراکتر های اساسا می تواند تصورات مخاطب را نسبت به فیلم متغییر سازند. این دیدگاه؛ در مورد فیلم خیلی بیشتر و ملموس تر است.با این حال باید اشاره کنیم که به عنوان مثال؛آن یاس و نا امیدی که در کاراکتر Holt نهفته است؛در نهایت معقول تر می شود؛او فکر می کند و تصور می کند که او صرفا یک قربانی است.

شما می توانید که ساخته ی جدید آقای Geoghegan را ببینید و از منطق رویایی و زیبا و همچنین شیوای آن لذت ببرید و حتی می توانین برای رهایی از کلیشه های عذاب آور کمی فراخ تر مشاهده کنید و به جزییات توجه نماید و از این فیلم زیبا نهایت استفاده را نمایید؛هرچند Geoghegan همواره سعی نموده که در ساخت فیلم هایش از کلیشه ها فاصله بگیرد.


نقد و بررسی فیلم MOHAWK

بررسی فیلم و سریال

بهترین فیلم های 2018

خلاصه ی فیلم و سریال