103 Views
2018 Mar 03Cultural
img

نقد و بررسی فیلم Midnighters

Julius Ramsay کارگردان این فیلم راز آلود و مبهم؛به عقیده ی منتقدین؛مخاطبین را به یک جنگ روانی و یک کابوس وحشتناک دعوت می کند.خیلی افراد پس از رانندگی زیاد و طاقت فرسا؛دچار خستگی مفرط و حتی توهم شده اند.زوج جوانی با بازی Alex Essoe و Dylan Mc در آستانه ی تحویل سال نو هستند.آن ها در حال رانندگی در یک شب تاریک در یک جاده ی تقریبا مخوفی هستند که دچار سانحه می شوند.هیچ کدام از آن ها تا کنون در چنین شرایط بحرانی قرار نگرفته اند...

عوامل ساخت فیلم Midnighters سعی نموده اند که در ساخت این اثر جدید خود؛انتخاب های ظریف و خلاقانه ای در تمام زمینه ها اعم از انتخاب بازیگر؛طراحی صحنه؛و...داشته باشند.یکی از نقاط برجسته این فیلم؛علاوه بر این که یک هیجان هوشمندانه و کنترل شده ای را به مخاطب ابراز می کند؛تصمیمات نا معین و ناپایداری را به تصویر می کشد که علاوه بر دوچندان شدن هیجان آن؛باعث جذابیت برای مخاطبین هم می شود.


حال سوالی که مطرح می شود این است که چه اتفاقی برای Lindsey و همسرش یعنی Jeff؛ در راه بازگشت به خانه رخ داده است؟در حالی که Jeff سعی می کنند با بازی گوشی و شوخ طبعی وانمود کند که اوضاع عادی و تحت کنترل است ولی در واقع؛او قبل از این که چیزی بتوانند به زبان بیاورد؛فقط مبهوت جاده شده است.در ابتدا این دو نفر سعی می کنند که تفکر کنند و بفهمند که چه اتفاقی رخ داده است و سپس با شماره ی امداد 911 تماس برقرار کنند که در همین حین متوجه می شوند که تلفن آن ها فاقد آنتن است و امکان تماس میسر نیست.آن ها خم می شوند و با بررسی زیر ماشین؛ با یک مرد زخمی و نیمه جان مواجه می شوند.فورا او را در صندلی های عقب قرار می دهند و به سمت بیمارستان حرکت می کنند.بعد از چند دقیقه متوجه می شوند که مرد زخمی و نیمه جان؛دیگر نفس نمی کشد و ظاهرا نفس هایش قط شده است...

به طور کلی باید گفت که قالب و محوریت اصلی داستان این فیلم تا حدودی تکرار و مشابه آثار گذشته در این زمینه است. ولی کارگردان حرفه ای این فیلم زیبا؛یعنی Midnighters و همینطور بازیگران فوق ستاره ی آن توانستند که این موضوع را تا حدودی هیجان انگیز تر و رمز آلود تر جلوه دهند.

یکی از وجوه تماییز این فیلم با فیلم های مشابه اش در دنیای سینما؛توجه به جزییات است.به طور مثال اختلاف موجودی که بین این دو زوجی که نقش اصلی فیلم را بازی می کنند؛در جذابیت این فیلم تاثیر بسازی داشته است هرچند همین اختلاف اندک باعث نابودی و تباهی آن ها می شود.

شاید واقع بینانه باشد که قهرمان اصلی Midnighters را کارگردان آن یعنی Julius Ramsay معرفی کنیم و امیدواریم که در آینده ی نزدیک شاهد این چنین ریز نقشی ها و این گونه آثار فوق العاده در سینما جهان؛باشبم. 


نقد و بررسی فیلم Midnighters

نقد و بررسی فیلم و سریال

برترین فیلم های 2018

خلاصه ی فیلم و سریال