203 Views
2018 Mar 23Cultural
img

نقد و بررسی فیلم ONE OF US

عنوان فیلم ONE OF US بر حول دو محور اصلی سیر می کند.این فیلم مستند ـ روایی که توسط Heidi Ewing و Rachel Grady ساخته و پرداخته شده است در مورد سه شخصیت از قبیله ی خاصی به نام Hasidic Jews در بروکلین است که تصمیم می گیرند از قوم و قبیله ی خود جدا شوند و مستقل بشوند.زیرا که شرایط قبیله زندگی را برای آن ها سسخت و کسالت بار کرده بود.

موضوعی که عوامل این فیلم بر روی آن تمرکز کردند؛جسارت این سه شخصیت و قدرت تصمیم گیری آن ها برای تغییر در زندگی آینده خود و رهایی از سنت های مرسوم اجتماعی است.

نوجوانی به نام Ari مرتکب یک جنایت وحشتناک در محیط زندگی خود می شود و سپس پس از اینکه مدتی به مصرف کوکائین گرایش پیدا می کند؛تلاش می کنند که به معتادان گرفتار این ماده ی مخدر؛کمک نماید. Luzer یک جوانی حدود بیست ساله است که متوجه می شود نمی تواند با این شرایط سخت اجتماعی و محدودیت های جامعه؛ زندگی کند و در آسایش باشد پس در نهایت خانواده اش را ترک کرد و برای رسیدن به هدف ها و آرزوهایش به Los Angeles مهاجرت کرد تا بتواند به رویای بازیگری اش برسد. Etty زندگی متفاوت تری را تجربه کرده است.او اکنون 32 سالش است.او هنگامی که 19 سالش بود به اجبار با مردی که دچار بیماری روانی بود ازدواج کرد و صاحب 7 فرزند شد ولی اخیرا تلاش کرد که از همسرش جدا شود و زندگی جدیدی را آغاز نماید.


موضوع این چند نفر بهم پیچیده و کاملا به هم وابسته است و بیان داستان آن ها کار سخت و تا حدودی غیر ممکن است که عوامل این فیلم توانستن این داستان را به شیوایی هرچه تمام تر و گویا تر برای مخاطبین باز گو کنند و به تصویر بکشند.با این حال باید گوشزد کنیم که هرچه ما در این فیلم می بینیم قطعا در واقع رخ نداده است و این فیلم بیشتر بر این مسله تمرکز دارد که جسارت این سه نفر و حق انتخاب سرنوشت خود بدون سرزنش و مجازات از سوی جامعه و اطرافیان را؛به تصویر بکشد و به نظر تا حد زیادی هم در این امر موفق بوده است.

این فیلم توانست نظر مخاطبین زیادی را جلب نماید و از پنج ستاره ی رتبه بندی کیفیت؛توانست بیش از سه ستاره را از آن خود نماید.


نقد و بررسی فیلم ONE OF US

بررسی فیلم و سریال

بهترین فیلم های 2018

نقد فیلم