189 Views
2018 Mar 23Cultural
img

نقد و بررسی فیلم PACIFIC RIM UPRISING 2018


ما امروز قصد داریم که بسیار سریع و عجولانه یک نقد و بررسی در مورد فیلم PACIFIC RIM UPRISING انجام دهیم؛زیرا که هر ساعتی که می گذرد یاداوری این فیلم برای ما سخت تر می شود.اگرکمی سطحی نگر باشیم و گذرا نگاه کنیم؛باید بگوییم که این فیلم در مورد جنگ ربات ها و موجودات عجیب و غریب است ؛که این جنگ و ستیز ها باعث آسیب رسانی و تخریب اماکن و ساختمان های شهر می شوند.پس از این؛فیلم 10 سال بعد تر را نشان می دهد که gundamبا رقیبانش وارد مبارزه می شود و سعی در نابودی همه ی آن ها دارد و تلاش می کند که آرامش به شهر بازگردد.(ما از بیان جزییات این فیلم و همچنین حواشی خود داری می کنیم تا داستان فیلم لو نرود و جذابیتش را برای شما از دست ندهد)تنها مزیتی که این فیلم نسبت به آثار مشابه مانند فیلم Transformers دارد این است که رده ی سنی کودکان و نوجوانان بیشتر آن را مورد توجه قرار می دهند.

بازیگران این اثر همه ی تلاش خود را می کنند که بتوانند نقشی ماندگار را در ذهن مخاطب باقی بگذارد همچنین تلاش کرده اند که در مدت زمان مناسب فیلم را به پایان برسانند و از این لحاظ فیلم در مدت زمان مناسبی به پایان می رسد.اما به طور کلی به نظر منتقدین و کارشناسان سینما؛دو اشکال کلی به این فیلم وارد است؛اشکال اول این است که پایان و عاقبت داستان تا حدودی غم انگیز و حتی می توان گفت تراژدی است و اما اشکال دومی که وجود دارد این است که موضوع و محور اصلی داستان بسیار نا مفهوم و گنگ است.


کارگردان این فیلم؛کارگردان مطرح سینما یعنی Steven S. DeKnight است که در کارنامه ی خود فیلم های زیادی را دارد ولی تا کنون تجربه ی ساخت فیلم های تخیلی را نداشته است و به نوعی مجموعه فیلم PACIFIC RIM UPRISING 2018 جز اولین کارهای تخیلی او محسوب می شود.

Steven S. DeKnight کارگردان و نویسنده ی این مجموعه به همراه یک تیم حرفه ای وظیفه ی نوشتن فیلم نامه ی این مجموعه را بر عهده داشته است. اما هر چند یک تیم حرفه ای در پشت این مجموعه فعالیت می کنند اما در این فیلم ضعف فیلمنامه احساس می شود.با این وجود این فیلم طرفداران خاص خود را دارد به عنوان مثال تیم ما پس از تماشای این اثر؛نظر مساعد و مثبتی داشتیم.

با این وجود این اثر بسیار با ارزشمند است و توانست تصاویر و سکانس های جذابی را تقدیم مخاطبین خود نماید؛همچنین این اثر را می توان تحولی در فیلم های تخیلی در سال های اخیر دانست البته می توان گفت که این فیلم اگر کمتر به حواشی پرداخته بود؛می توانست در نظر سنجی مخاطبین و کارشناسان رتبه ی برتری را کسب نماید.


نقد و بررسی فیلم PACIFIC RIM UPRISING 2018

نقد فیلم و سریال

بررسی فیلم های 2018

بهترین فیلم های سینمایی