111 Views
2018 Mar 06Cultural
img

نقد و بررسی فیلم QUEST

وقتی با مردم صحبت می کنی؛می فهمی که آن ها آن طوری که خشن و عصبی بنظر می رسند؛نیستند.!

هرجمعه؛Christopher Rainey میزبان Freestyle در Everquest Recordings ؛استودیوی موسیقی کوچک خود؛در شمال محله ی Philadelphia است. Freestyle Fridays یک سنت قدیمی است که بین همسایه ی های این محل رایج است.به این نحو که آن ها یک شب تعطیل از هفته را از یک گروه هنری یا موسیقی دعوت می کنند و همه دور هم به جشن و پایکوبی می پردازند.آن ها تمام سختی ها و نارحتی هایشان را در طول هفته در آن شب فراموش می کنند و صرفا به شادی و خوشحالی می پردازنند.

Rainey معتقد که این مردم نیاز دارند که صحبت کنند و با آن ها حرف بزنیم.آن ها نیاز دارند که مورد تشویق واقع بشوند.در فیلم Quest؛Jonathan Olshefski تلاش نموده است که رسم سنتی Freestyle Fridays را در طول یک دهه؛بصورت مستند وار به دنیای تصویر بکشد.

Quest روایات داستانی از یک زندگی در طول 10 سال است.داستان با ازدواج Christopher و Christine’a شروع می شود.این زن و شوهر از سال ها قبل با هم روبط دوستانه و عاطفی عمیقی داشتند و اکنون تصمیم به ازدواج گرفته اند.آن ها ازدواج می کنند و در کنار هم احساس خوشبختی می کنند.آن دو صاحب فرزندی می شوند به اسم P.J که حدود 8 سال سن دارد.

این فیلم چیزی در حدود 90 دقیقه است ولی به خوبی هرچه تمام تر توانسته است که صمیمیت و مهربانی را در بین اعضای خانواده به تصویر بکشد و مخاطب را متوجه ی این احساس عمیق نماید.به نظر برخی منتقدین؛ریتم فیلم شاید آرام و کند باشد ولی دقت و ظرافت در ساخت آن بسیار زیبا و زبان زد است.این زیبایی را می توان گفت که بخاطر زحمات و تلاش های تدوین گر حرفه این فیلم یعنی Lindsay Utz است که برای ساخت آن بسیار تلاش کرد.

شروع این مجموعه را می توان زمانی دانست که Chris برادر Rainey پس از بازدید از Everquest Recordings با Olshefski ملاقات کرد. Olshefski که سابقه ی ساخت مستند در کارنامه ی خود داشت؛تصور می کرد که این مجموعه تا حدودی شبیه کار های قبلی و مستند است ولی پس ازز مدتی ایده و نظر خود را رها کرد و به فکر ساختن و اکران یک فیلم متفاوت و خاص در دنیای سینما افتاد.


سوالی که ذهن مخاطبان و منتقدین را به خود جلب کرده است این است که چه چیزی باعث می شود که این فیلم زیبا یعنی Quest با وجود اینکه هیچ امتیاز خاصی نسبت به بقیه ی فیلم های مشابه ندارد ولی خیلی خاص و ویژه جلوه کنند و طرفداران زیادی جلب نماید؟

در پاسخ باید گفت که این فیلم از آن جایی که یک دهه زندگی را به تصویر می کشد؛پس تلاش نموده که به خوبی به جوانب و حواشی بپردازد و به تغییراتی که در طول 10 برای همه چیز ممکن است رخ بدهد؛دقت می نماید و تمرکز نموده است.

این فیلم یک پروژه ی جامع است که مباحث اجتماعی وسیعی را در بر میگیرد و تمرکز ويژه ای بر روی مسایل خانوادگی و سیاسی دارد.مخاطب پس از دیدن این فیلم به فکر فرو می رود و در نهایت به این نتیجه می رسد که باید به شرایط و اوضاع و احوال کنونی قانع و راضی بوده و سعی کنیم از داشته هایمان محافظت نماییم و در نهایت تماشای این فیلم به ما می آموزد که در تصمیم گیری ها از یک دیگر حمایت نماییم.


نقد و بررسی فیلم QUEST

نقد فیلم و سریال

بررسی فیلم و سریال

برترین فیلم های 2018