183 Views
2018 Mar 31Cultural
img


نقد و بررسی فیلم SHERLOCK GNOMES

این بار شاهد یک انیمیشن جدید و متفاوت هستیم که از لحاظ ساختاری و موضوعی کاملا متفاوت است و این بار شاهد هستیم که نسبت به بقیه انیمیشن هایی که اخیرا تولید شده اند؛بسیار جنبه ی طنز و کمدی آن ها بیشتر است و نه تنها مخاطب آن کودکان هستند؛بلکه در بین بزرگسالان نیز طرفداران خاص خود را دارد.
شاید باور نکنید ولی متاسفانه Sherlock Gnomes وحدت و محوریت داستانی متمرکزی ندارد؛داستان این فیلم مجددا در مورد کارگاه جنایی معروف و محبوب است که به همراه دستیارش یعنی Watson این بار به درخواست و خواهش Gnomes تصمیم می گیرد که در مورد نا پدید شدن باغ های Gnomes تحقیق نماید و علت ناپدید شدن باغ ها را پیدا کند.
من می دانم که بی شک مخاطب این فیلم قطعا رده ی سنی من و امثال من نبوده است ولی بدون اغراق باید بگویم که تنها انیمیشن ـ فیلم که می تواند به خوبی یک جمعیت را سرگرم کند؛تماشای این اثر زیبا و کمدی است.

24 ساعت در شهر لندن Sherlock به همراه دستیارش یعنی آقای Watson در تلاش هستند که بتوانند سر نخی از باغ های Gnomes پیدا کنند.مراودات و گفت گو هایی که بین این دو نفر صورت می گیرد تا حدودی جالب و کمدی است ولی از طرفی به عقیده ی خیلی از کارشناسان و منتقدین سینما؛ همین گفت و گو های سرد و خالی از هر گونه احساس؛ نه تنها باعث جذابیت فیلم نشده؛بلکه تا حدودی علتی است برای اینکه روند فیلم کند و خسته کننده بشود و همچنین مخاطب احساس کسالت و بی حوصلگی کند.
به نظر ما داستان فیلم زیاد بچگانه نیست زیرا که پیچیدگی و ابهامات خاصی در داستان فیلم وجود دارد که البته به نظر کارگردان این فیلم؛این ابهامات صرفا برای اینکه موضوع جذاب تر و کمدی تر بشود؛ در فیلم گنجانده شده اند که در جواب می توان گفت که برای کمدی کردن یک انیمیشن می توان کارهای دیگر انجام داد بجای اینکه موضوع فیلم را پیچیده کنیم.
با این حال توجه به جزییات در این فیلم تحسین برانگیز است.در نهایت باید گفت که این انیمیشن با هیچ فیلم یا انیمیشن دیگری قابل قیاس و مقایسه نیست زیرا این اثر به کارگردانی John Stevenson؛ نسبت به تمام آثار مشابه دیگر؛بسیار جذاب تر و با مفهوم تر است و قطعا باید منتظر کار های جدیدی در این زمینه باشیم.

نقد و بررسی فیلم SHERLOCK GNOMES

نقد و بررسی فیلم و سریال

بهترین انیمیشن های 2018

بهترین فیلم های 2018