84 Views
2018 Mar 09Cultural
img

نقد و بررسی فیلم THE POLKA KING

همانند فیلم زیبای The Wolf of Wall Street که موسیقی زیبای لهستانی دارد؛فیلم جدید کارگردان مطرح سینما؛یعنی Maya Forbe این بار؛ کارگردانی فیلم The Polka King را بر عهده دارد.این فیلم در مورد مردی است که در سال 1990؛در حالی که سراسر آمریکا را بیکاری و شرایط بحرانی اقتصادی فرا گرفته بود؛تصمیم می گیرد که بتواند برای موفقیت در این اوضاع و احوال به روش های غیر قانونی متوصل شود.

Jan Lewan همان شخصی است که تصمیم دارد با اموالی که در آمریکا بدست می آورد؛یک حکمرانی و پادشاهی در سراسر آمریکا پدید آورد.در این راه همسرش همراه او است.او تصمیم می گیرد برای رسیدن به اهداف مالی اش؛طرفداران و سرمایه گذارانی را در سرتاسر آمریکا جذب کند.او به طرفداران مالی اش قول سود مشارکت 12 درصدی می دهد و از آن ها می خواهد که برای اهداف وی؛برای او سرمایه گذاری کنند.


او در راستای کارهایش با یک نماینده ی فدرال با بازی J.B. Smoove ؛ قرار ملاقاتی ترتیب می دهد.در همین حین متوجه می شود که قبل از هر اقدامی برای سرمایه گذاری و فعالیت مالی؛باید که یک پروانه و مجوز کسب؛تهیه نماید.از آنجایی که Jan Lewan برای کارهای اداری و کاغذ بازی؛بسیار تنبل و بی حوصله است؛پس سعی می کند که قانون را دور بزند و غیر قانونی وارد این کار شود.پس شروع به کار و جذب سرمایه از مردم می نمایید.

در مورد یکی از نقاط ضعف این فیلم زیبا باید بگوییم که هرچند در اثر های پیشین این کمپانی فیلم سازی؛همانند فیلم زیبای The Wolf of Wall Street شاهد یک موسیقی فاخر و فوق العاده مناسب لهستانی هستیم؛اما در این فیلم جدید؛ THE POLKA KING؛متاسفانه موسیقی مناسب و شایسته ای ندارد.از دیگر نقاط ضعف موجود در این فیلم باید بگوییم که ریتم این فیلم بسیار سریع و تند است به نحوی که ممکن است باعث گیجی و سردرگمی مخاطب بشود.

Jan Lewan شخصی دمدمی مزاج است که این ویژگی اخلاقی او در سراسر فیلم گنجانده شده است و همچنین از طرفی؛معاملات بی مهابا و ناشیانه ی او؛جلوه های کمدی فیلم را بیشتر می کند.

کارگردان این فیلم؛بار دیگر اثبات می کند که امکان ساخت فیلمی با ژانر درام ـ کمدی؛وجود دارد.همچنین با استفاده از بازیگران معروف و مطرح دنیای سینما از جمله؛ Jack Black, Jenny Slate, Jason Schwartzman, Jacki Weave و... در جذابیت هرچه بیشتر این اثر ؛افزوده است.

امروزه در دنیای سینما شاهد حضور فیلم های مشابه با این موضوع هستیم.هرچند این فیلم ها ژانری کمدی دارند ولی به اعتقاد منتقدین؛این نوع فیلم ها طنز تلخی در پشت پرده به مخاطب القا می کنند که بیانگر شرایط ضعیف و بحرانی اقتصادی است.


نقد و بررسی فیلم THE POLKA KING

نقد فیلم

نقد و بررسی فیلم و سریال

برترین سریال های 2018

برترین فیلم های دنیا