245 Views
2018 Mar 13Cultural
img


نقد و بررسی فیلم THE STRANGERS: PREY AT NIGHT

حدود 10 سال وقفه برای ساخت قسمت دوم از یک فیلم؛کمی عجیب و دور از انتظار بود؛اما پس از تماشای تریلر آن متوجه شدیم که این زمان برای ساخت قسمت دوم این فیلم ترسناک؛مناسب است!

نسخه ی اصلی و اولیه ی این فیلم در سال 2008 به کارگردانی Bryan Bertino ؛به اکران عمومی در آمد و از استقبال خوبی هم برخوردار شد.اگر از طرفداران سینما باشید؛این فیلم زیبا و مهیج و همچنین ترسناک را قطعا به یاد دارید.گروهی افراد غریبه به صورت ناگهانی وارد منزلی شدند و قصد صدمه زدن به یک زوج جوان را داشتند...

در واقع؛پایان فیلم بسیار ریتم کند و ساده ای داشت و با روشن شدن پشت پرده ی اتفاقات؛یک حس پوچی و نا امیدی به مخاطب القا می شد.در پایان فیلم مخاطب متوجه می شد که این گروه متجاوز؛دارای مشکلات روانی عجیب و غیر طبیعی هستند که معمولا اقدام به قتل قربانی هایشان با روش های تنفرانگیز و خشونت بار و همچنین همراه با اقدامات شرم آور؛می کردند.

Bertino returns؛کارگردان و نویسنده ی قسمت اول این فیلم؛حال جای خود را به Johannes Roberts می دهد. Johannes Roberts یک شخص آینده نگر و بسیار روشن فکر است که شخصیت وی در آثاراش کاملا مشهود است.زیبایی و همچنین موفقیت یک فیلم در ژانر وحشت و ترسناک صرفا به چند عامل بستگی دارد.از جمله می توان به فضا سازی و و جو فیلم اشاره کرد؛به این معنا که؛منظور فضا سازی و بازی با نور و سایه هاست.از دیگر عوامل موثر موقعیت مکانی فیلم برداری و صدا بردای؛است.


در قسمت نخست با کاراکتر های اصلی این فیلم؛یعنی 3 مرد نقاب پوش آشنا شدیم.با توجه به پیش نمایش قسمت دوم؛باید گفت که ما از محتوای اصلی داستان و همچنین پایان آن اطلاع چندانی نداریم ولی هر چیزی که هست؛قطعا با قسمت اول متفاوت تر است.ادامه ی داستان در مورد یک خانواده ی چهار نفره ی دوست داشتنی به نام های Mike؛ Cindy؛Kinsey و Kinsey است.آن ها کمی تنش و نگرانی در مورد اتفاقات گذشته دارند و کاملا متشنج و سردرگم هستند.

در این فیلم بعضی چیزها عجیب به نظر می رسند به حدی که مخاطب حتی در پایان فیلم هم متوجه ی علت رخ دادن برخی اتفاقات  نمی شود.منتقدین این کار را نوعی تداعی هنر می دانند که هدف عوامل ساخت فیلم؛این است که از عمد قصد دارند مخاطب گیج و سردرگم بشود زیرا که در فیلم های ترسناک؛برای اینکه جو فیلم زیبا و مهیج تر شود؛باید مخاطب را سردرگم کرد.از دیگر کار های فنی که در ساخت این فیلم صورت گرفته است؛ایجاد حس نا امیدی در مخاطب است.این حس با زوم های طولانی مدت در برخی سکانس های حساس؛علاوه بر ایجاد حس ترسناکی؛باعث انتقال حس نا امیدی می شود.

در پایان شایان ذکر است که فیلم The Strangers: Prey at Night؛یک اثر کاملا غیر منتظره است و قطعا غوغایی در سینما ایجاد می کند.همه منتظر اکران این فیلم بشدت ترسناک هستیم.


نقد و بررسی فیلم THE STRANGERS: PREY AT NIGHT

بررسی فیلم و سریال

بهترین فیلم های ترسناک

فیلم ترسناک