205 Views
2018 Mar 26Cultural
img

نقد و بررسی فیلم THE WORKSHOP


این فیلم در حالی شروع می شود که یکی از کاراکتر های اصلی آن یعنی Antoine؛در حال تلاش برای ایجاد و ساخت یک کارگاه نویسندگی است.او تنها یکی از چندین نوجوانانی است که در یک کارگاه بسیار خلاق برای نوشتن داستان؛در بندر La Ciotat به گرد هم جمع شده اند.از ظاهر و اوضاع و احوال کارگاه می توان حدس که بقیه ی نوجوان های حاضر در این کارگاه مانند La Ciotat کاملا بیکار هستند و اوقات فراغت زیادی دارند.سرپرستی و هدایت این کارگاه بر عهده ی شخصی به نام Olivia Dejazet است که نقش او را Marina Fois به خوبی هرچه تمام تر ایفا می کند.او تلاش می کند که در این کارگاه به همراه نوجوان به شیوه های انتقادی توجه ی ويژه ای داشته باشند و بر این امر بسیار مصر است.

Olivia Dejazet با نوجوان و همکارانش بسیار صادقانه برخورد می کند و باعث دلگرمی آن ها می شود.در این نقطه فیلم بازگشت به عقبی می زند و تصویر یک زوج عرب را نشان می دهد.این زوج هر دو از طبقه ی پایین و کارگر جامعه هستند که زندگی بسیار سطح پایینی دارند.حال پیوند این بازگشت به عقب و دیگر سکانس ها؛جالب به نظر می رسد.


شهر بندری La Ciotat شاهد اتفاقات عجیب و غریبی بوده است.این بندر زمانی در زمینه ی تجارت بسیار موقعیت خوب و مناسبی داشته است و حتی برخی از اعتراضات کارگری حزب کمونیست در این شهر رخداد.پس از همین رو است که اهمیت بسیار زیادی داشته است.

حال این گروه داستان نویسی؛قصد دارند که در مورد تاریخ گذشته رمانی با محوریت تاریخی؛تهیه و تدوین نمایند.به پیشنهاد سرپرست این کارگاه؛هر یک از نوجوانان وطیفه ی نوشتن در مورد یک شخصیت را بر عهده بگیرند. Antoine تصمیم می گیرد که وظیفه ی نوشتن در مورد شخصیت یک قاتل حرفه ی و بسیار خشن را بر عهده بگیرد؛ او به این کاراکتر علاقه نشان می دهد.او می گوید که به قاتلانی که اقدام به قتل های با انگیزه می کنند علاقه دارد.این تیم نویسنده کار خود را آغاز می کنند و بزودی متوجه می شوند که...

Laurent Cantet کارگردان این فیلم را سابقا با فیلم The Class که در سال 2009 ساخته شد؛می شناسیم.او همیشه سعی می کند که فیلم هایش سبک نقد و بررسی و حالت مستند گونه داشته باشد. آخرین اثر او یعنی THE WORKSHOP؛ کمی متفاوت تر است.مخاطب با توجه به ریتم فیلم؛می تواند به راحتی حدس بزند که فیلم در چه موردی است و نهایت چه چیزی در انتظار مخاطب است.نقایص دیگری هم وجود دارد که به نظر ما پرداختن به آن ها زیاد ضروری نیست.


نقد و بررسی فیلم THE WORKSHOP

بررسی فیلم و سریال

بهترین فیلم های درام

بهترین فیلم های 2018