199 Views
2018 Mar 10Cultural
img

نقد و بررسی فیلم THOROUGHBREDS

چمن ها و گیاهان به زیبایی هر چه تمام تر نظافت و هرس شده اند؛درختان آب یاری شده اند و وسط این زمین های سرسبز؛یک ساختمان باشکوه و زیبا با نمایی قرمز؛جلب توجه می کند.این خانه؛یادگار خاطرات خوب و شاد است.

نویسنده و کارگردان این فیلم یعنی؛ Cory Finley در ابتدا؛به خوبی شرایط را بازنگری می کند و به خوبی با محیط اطراف انس می گیرد و به اندازه ی کافی در اطراف آن قدم می زد؛در نهایت این فضا توجه ی او را به خود جلب می کند.در همین حال ایده ی ساخت یک فیلم متفاوت به ذهن او خطور می کند. Cory Finley که یک نمایشنامه ی جوان است؛در گذشته سابقه ی فعالیت دارد ولی این بار با تقدیم یک کار ترکیبی از آثار گذشته اش و یک بازنگری عمیق در متن داستان؛ فیلم متفاوت و زیبای THOROUGHBREDS را می سازد و تقدیم مخاطبان می کند.

این فیلم را می توان مجموعه و کلکسیونی از نظرات متفاوت و مختلف معرفی کرد.موضوع و محوریت آن در مورد دو دوست قدیمی که از زمان کودکی با هم رابطه داشته اند؛است. Anya Taylor-Joy و Olivia Cooke این دو دوست قدیمی؛تصمیم می گیرند که یک عامل منفی و تاثیر گذار را از مقابل خود حذف نمایند.

توصیه ما این است که در ابتدا سعی کنید بازیگران و کاراکتر های اصلی جدای موضوع اصلی داستان بشناسید با احساساتشون ارتباط برقرا کنید تا بتوانید به خوبی با فیلم؛انس برقرار کنید.موضوع فیلم حالتی ترکیبی دارد.


Anya Taylor-Joy و Olivia Cooke دو دوستی هستند که به مرور زمان با هم رشد کرده اند و در حاشیه ی شهر بزرگ شده اند. Lily مدرسه ی شبانه روزی را به سرعت به پایان رسانید و پس از کارآموزی در یک شرکت معتبر؛به خانه برگشت.او دختری بسیار مودب و در عین حال جسور است در حالی که دوستش؛بسیار قاطع است و صریح است.این دو دوست بعضی وقت ها باهم اختلاف نظر های جزیی هم پیدا می کنند.

آهنگ ساز این فیلم Erik Friedlander است که می توان گفت یکی از عوامل جذابیت این فیلم؛بخاطر آهنگسازی فوق العاده ی آن بوده است.به نظر کارشناس و منتقد سینما؛ Steadicam آهنگ سازی این فیلم گاهی اوقات؛یک دیالوگ کامل است و بنظر می رسد که کاراکتر ها نیاز نیست صحبت کنند زیرا که آهنگ کاملا منظور فیلم را به مخاطبین منتقل می کند.همه ی ما از تاثیر موسیقی و آهنگ بر روی یک فیلم؛اطلاعاتی داریم.آهنگ این فیلم در سکانسی که مربوط به منزل شخصی Lily؛حس فیلم های جنایی و اسرار آمیز و حتی شاید ترسناک را به ما القا می کند.

در نهایت این دو دوست صمیمی یک هدف مشترکی پیدا می کنند و حس می کنند که دنیا بدون حضور و وجود Mark؛سرپرست وسواسی و سادیسمی Lily؛بسیار زیبا تر و دلچسب تر خواهد بود.آن ها برای رسیدن به هدفشان؛نیاز به کمک دارند به همین خاطر از یک فروشنده ی مواد کم تجربه به اسم Tim؛ می خواهند که با آن ها همکاری کند.او با اکراه می پذیرد

از نکات منفی این فیلم بر اساس نظر منتقدین؛باید بگوییم که این فیلم سریعتر از چیزی که انتظارش را داشتم؛به پایان می رسد و مخاطب تا حدودی سردرگم می شود و انتظار پایان این چنینی از این فیلم را ندارد.


نقد و بررسی فیلم THOROUGHBREDS

بررسی فیلم و سریال

خلاصه ی فیلم

بهترین فییلم های 2018