190 Views
2018 Mar 28Cultural
img

نقد و بررسی فیلم Unsane

فیلم جدید Steven Soderbergh یعنی؛Unsane دیدگاه جدید و متفاوتی را به مخاطب تقدیم می کند و تلاش می کند که مخاطب با تفکر متفاوت آشنا بشود و متفاوت اندیشیدن را تجربه کند.نباید اشتباه کنید؛این جسمی که مشاهده می کنید؛بدن یک زن نیست بلکه بدن یک خانم است و واقعیت متفاوت تر از چیزی است که تصور می کنید. درادامه متوجه می شویم که David Strine با بازی Joshua Leonard به همراه خانمی به نام Sawyer Valentini که نقش او را Claire Foy را به خوبی هر چه تمام تر ایفا می کند؛به عنوان نقش های اول این فیلم هستند. David Strine پدری مریض و بیمار دارد که Joshua پرستار او است. . David سعی می کند که با پرستار پدر بیمارش که در حال سپری کردن آخرین روزهای زندگی اش است؛ملاقات کند و رابطه برقرار کند. Sawyer Valentiniکه به عنوان پرستار سالمندان فعالیت می کند؛متاسفانه دچار برخی از اختلال های روانی و عصبی از جمله وسواس و...می شود.

David سعی می کند که با Sawyer Valentini ارتباط بر قرار کند و سعی می کند که پیگیر روند درمانی او بشود. Sawyer Valentini به علت نا معلوم و غیر موجهی در یک مرکز درمانی ـ روانی بستری می شود و در آن جا شرایط سخت و بسیار زجر آوری را مجبور است که تحمل کند.

این فیلم شگفتی های جالبی را در نوع خود داشت.از جمله آن که فیلم برداری آن با گوشی هوشمند انجام شده است.شاید به جرات می توان گفت اولین فیلمی که با گوشی هوشمند ساخته شده است؛همین فیلم است.این فیلم با گوشی آیفن 7 فیلم برداری شده است.


همین عامل باعث شده که تفاوت خاصی با دیگر فیلم ها داشته باشد هم در زمینه ی ساخت فیلم و هم در زمینه ی فیلم برداری این اثر با دیگر اثر های سینمایی متفاوت است. در این فیلم ستارگان خوب سینما از جمله Claire Foy, Juno Temple, Aimee Mullins و ... به ایفای نقش پرداخته اند.نویسندگان این فیلم Jonathan Bernstein و James Greer هستند که توانستند فیلمنامه ی قوی ای را بنویسند.

اما نکته ی عجیب در مورد این فیلم این بود که هرچند این فیلم خیلی متفاوت و خاص ساخته شده بود و همینطور فیلمنامه ی بسیار قوی آن ؛نتوانست مخاطب زیادی را جلب کند آمار فروش متوسطی داشت.در حالی که بسیاری از منتقدین و کارشناسان انتظار داشتند بیش از این از این فیلم استقبال بشود.با این حال این اثر بدلیل استفاده از روش های نوین بخصوص فیلم برداری با گوشی هوشمند و فیلمنامه ی متفاوت ؛نشان دهنده ی جسارت بالا و بسیارعالی کارگردان و عوامل فیلم بود که در نوع خود تحسین برانگیز و بی سابقه بود.


نقد و بررسی فیلم Unsane

بهترین فیلم های 2018

بررسی بهترین فیلم های ترسناک

نقد فیلم و سریال