139 Views
2018 Feb 18Cultural
img

نقد و خلاصه فیلم MONSTER HUNT 2

در کشورهای مختلف ، با نام های متفاوت، شاید همه چیز متفاوت باشد، شاید هم؛همه چیز با هم یکسان باشد.

خبری که این روزها روزنامه ها و اصحاب رسانه را شگفت زده کرده است؛فروش 97 میلیون دلار فقط برای یک روز اکران است! جالب این است که این فیلم دقیقا 2 هفته بعد از فیلمی اکران شد که حدود 11 میلیون پیش فروش داشت.تقریبا پس از 2 سال از انتشار و اکران قسمت اول فیلم Monster Hunt؛ اکنون شاهد اکران و انتشار قسمت دوم فیلم Monster Hunt هستیم.این اثر انیمیشنی است کمدی و بسیار زیبا که مخاطبین آن خانواده ها و کودکان هستند.

Monster Hunt 2 یک پیشنهاد فوق العاده و عالی است برای پر کردن اوقات فراغت همه ی مخاطبان!به نظر اکثر منتقدین سینما این انیمیشن با فیلم محبوب و پرفروش Black Panther قابل مقایسه است.متاسفانه امروزه مخاطبین توجه ی بیشتری به فیلم های خارجی دارند و کمتر از فیلم های تولید داخل استقبال می کنند.از تاثیرات مخرب این پدیده ی نوین می توان به ترویج فرهنگ های ناسازگار اشاره کرد.

Monster Hunt 2 توجه ی ویژه ای به مخاطبین آمریکایی و همچنین مخاطبین آمریکایی-چینی دارد.با این حال این انیمیشن نظر شما را نسبت به فرهنگ کشور های غربی و بخصوص کشور ها ی آمریکایی و..را به هیچ وجه تغییر نخواهد داد.برای ساخت این انیمیشن – فیلم بودجه ی خوبی در نظر گرفته شده است که نسبت به استقبالی که از این مجموعه شده است بودجه ای مناسب است.

این همه بازخورد و استقبال زیاد از این فیلم ـ انیمیشن بی سابقه بود.این اثر هر سکانس و هر صحنه اش جذاب و سرگرم کننده است. Raman Hui کارگردان این اثر که دستیاری کارگردانی در فیلم Shrek the Third نیز درسابقه ی خود دارد؛همچنین او در فیلم Alan Yuen ؛ وظیفه ی طراحی صحنه را برعهده داشته است.حال این بار سعی نموده است که با تلفیق آثار پیشین خود و با استعانت از استداد و خلاقیتش؛اثری کمد و طنز را تقدیم مخاطبان نمایند.

شاید خودتان هم متوجه شده باشید که ساخت این انیمیشن به سبک کلاسیک ساخته شده است و همین علت کافی است که از جذابیت این انیمیشن کمدی بکاهد.در دنیای سینما با تولید صنایع نوین و جدید سینمایی؛ساخت آثار با امکانات نوین و جدید تر قطعا کیفیت بالاتر و همچنین مخاطبین بیشتری را به دنبال خواهد داشت.به طور کلی برداشت های خوب و مثبتی از این فیلم برداشت می شود به عنوان مثال به ویژگی های اخلاقی مانند زندگی شاد داشتن و این نکته که پول نمی توانند جایگزین روابط دوستانه شود؛اشاره می کند و تا حدودی محافظه کار بودن را به کودکان و مخاطبین القا می کند.

Leung بازیگر مطرح این انیمیشن؛نقش های ماندگاری را در ذهن مخاطبان به جا گذاشته است.همه ی ما نقش موثر او در فیلم In the Mood for Love را در خاطر داریم.حال این بار او در این فیلم هم به ایفای نقش پرداخته است.


نقد و خلاصه فیلم MONSTER HUNT 2

خلاصه فیلم

نقد فیلم