83 Views
2018 Jan 17Newstechnology
img

از عجیب ترین کارهای One plus ، اعلام عرضه ی گوشی One plus 6 ، در سال 2018 است ! چرا که نسخه ی فعلی موجود این گوشی یعنی One plus 5 در حال گذران دوران فروش بسیار خوبی است و طبق سیاست های معمول در صنعت تولید گوشی های تلفن همراه ، اگر نسخه ای از یک گوشی در حال فروش خوب است ؛ نسخه ی بعدی آن معرفی نخواهد شد ، چرا که فروش خوب گوشی مذکور ، نوید تولید سرمایه در دست زیادی را به شرکت ها می دهد . در طی مصاحبه ای با Roger Cheng CNet در CES، مدیر عامل شرکت Pete Lau تایید کرد که OnePlus در سه ماهه دوم سال 2018 گوشی جدیدی را عرضه خواهد کرد. احتمالا نام این گوشی One plus 6 خواهد بود ، این در حالی است که هر روزه اخباری را مبنی بر رکورد فروش یکی از مدل های این شرکت مثل OnePlus 5T می شنویم !
به نظر خود شرکت ، One plus در یک موقعیت منحصر به فرد است ، چرا که می تواند بدون اخلال در کارهای کوتاه مدت خود ، درباره ی برنامه های آینده ی شرکت ، صحبت بکند . اولین و شاید مهم ترین نکته این است که هر مشتریِ منتظر One plus 6 ؛ قبل از عرضه و بفروش رسیدن این گوشی ، قصد خود را تغییر دهد و گوشی OnePlus 5T را بخرد ! چرا که فاصله ی زمانی بین عرضه این دو گوشی کمی غیر معقول است ، یعنی دقیقا سیاست عرضه ای که در مدل های OnePlus 3, OnePlus 3T, OnePlus 5 و OnePlus 5T نیز در گذشته دیده می شود .
با توجه به اینکه تفاوت بین نسخه های T در وان پلاس ، تفاوت زیادی نیست ( مثلا OnePlus 5T  و OnePlus 5 تنها در نسبت صفحه نمایش متفاوت بودند ) انتظار داریم ، که نسخه ی جدید این گوشی در آینده با تغیرات عمده ای ، عرضه شود.


شرکت One plus یک شرکت همانند شرکت اپل یا سامسونگ است که ، سیاست کاری آن بر یک پیوند قوی و پیوستگی بین محصولات ؛ استوار است . این شرکت ، با تکیه بر بازار های موجود و در دسترس خود قصد دارد در سال 2018 ؛ بازار جدیدی نیز در ایالات متحده ، برای خود ایجاد کند .همچنین این شرکت یک رویکرد تکاملی به محصولات خود دارد ، همانطور که می بینیم ، محصولات این شرکت در شروع عرضه و در طی چند ماه پس از آن ؛ دارای نسخه های متعددی رنگ و سخت افزار های متفاوت هستند .
گوشی های One plus دارای یک پلتفرم تقریبا خاص ( از ابتدا تا کنون ) هستند که گویی این شرکت قصد دارد آنرا در دراز مدت نگه دارد . اما بنظر شخصی بنده ؛ تفاوت و نوآوری در عرضه گوشی های هوشمند ، یک عامل موفقیت شرکت ها نیز هست ، چرا که تصور کنید اکثر  استفاده کنندگان از ساعت های مچی و عقربه ای ؛ به استفاده از ساعت های هوشمند روی آورده اند. پس قطعا استفاده کنندگان از گوشی های هوشمند نیز در آینده ممکن است به محصولات جدید ، تغییر سلیقه بدهند.
در هر حال ؛ One plus 6 در راه است و بنظر می آید قصد ندارد در روند عالی فروش گوشی OnePlus 5T اخلالی ایجاد کند . اما آیا این یک نقشه ی ذهنی است یا یک واقعیت پیشبینی شده !؟One PLUS