54 Views
2018 Jan 18technology
img
تلاش برای تصور کردن این مسئله می‌تواند استرس‌زا باشد که دستگاه‌های باروری بهترین زمان مقاربت جنسی برای بارداری را به ما اعلام کنند . اما برای اکثر افراد انجام محاسبات ساده می‌تواند جواب‌های مشابهی ارائه دهد بدون اینکه پولی خرج کنند .
دو ابزار باروری که از روش‌های تقریباً متفاوتی استفاده می‌کنند شامل EarlySense Percept است که یک دستگاه بدون تماس است که شما زیر تشک خودتان قرار می‌دهید تا سیکل باروری شمارا بررسی کند و مانیتور Mira AI که اطلاعات هورمونی به‌دست‌آمده از تست‌های ادراری متعدد را ترکیب می‌کند .
بهترین زمان برای بارداری درست قبل از تخمک‌گذاری یا وقتی است که تخمک آزادشده باشد . به دلیل اینکه دمای بدن در طول سیکل ماهیانه دارای نوسان است بسیاری از افراد هرروز دمای بدن خودشان را بررسی می‌کنند . محصولانی مانند Ava bracelet و انواع مختلفی از برنامه‌ها سعی می‌کنند که این اطلاعات را جمع‌آوری و تفسیر کنند .
دلیل فروش Percept این است که می‌توانید به‌راحتی دمای بدن خودتان را پیگیری کرده و بدون اینکه نیاز به انجام کاری داشته باشید اقدام به باروری کنید . Percept  یک دستگاه سفید و نازک است که شبیه  دماسنج پزشکی است که آن را زیر تشک خود قرار می‌دهید این دستگاه ضربان قلب , تنفس و تغییرات ضربان قلب را اندازه‌گیری می‌کند . این اطلاعات وارد یک الگوریتم می‌شود و ازآنجایی‌که ضربان قلب با درجه حرارت در طول سیکل ماهیانه ارتباط دارد سازندگان این دستگاه می‌گویند که AI بهترین زمان رابطه جنسی را برای بارداری به شما خواهد گفت  . این دستگاه‌ها اطلاعات همسر شمارا در رختخواب دریافت نمی‌کنند .
این دستگاه‌ها دقیقاً همان کار ارزیابی دمای بدن را به‌صورت هرروزه انجام می‌دهند . اما متخصصان بهداشت باروری می‌گویند درجه حرارت بدن بهترین راه برای ردیابی باروری نیست . زیرا دمای بدن فرد موقع تخمک‌گذاری تغییر می‌کند و هنگامی‌که این اتفاق می‌افتد ممکن است برای بارداری خیلی زود دیر شود . فکر کنید اسپرم پسری است که با تخمک به‌عنوان یک دختر قرار ملاقات دارد . اگر او خیلی زود برسد باید منتظر آزاد شدن تخمک باشد  . اسپرم می‌تواند حدود 5 روز در مجرای تناسلی باقی بماند و منتظر تخمک باشد اما اگر شما تخمک‌گذاری کنید حدود 24 ساعت برای باروری زمان‌دارید وگرنه تخمک از بدن دفع می‌شود .
ردیابی دمای بدن می‌تواند برای افرادی مفید باشد که سیکل‌های طولانی یا غیر نرمال قاعدگی دارند . اما افرادی که دارای سیکل طبیعی هستند نیاز به ابزار خاصی برای بارداری ندارند آن‌ها باید 5 روز قبل از روز چهاردهم سیکل خودشان مقاربت جنسی داشته باشند .متخصصان باروری می‌گویند که اندازه‌گیری دمای بدن با ابزارهای ذکرشده به‌خوبی کیت پیش‌بینی تخمک‌گذاری یا ادرار کردن بر روی نوار پلاستیکی  کار نمی‌کند . این کیت‌ها افزایش هورمون LH را بررسی می‌کنند که درست پیش از تخمک‌گذاری افزایش می‌یابد بنابراین می‌توانند به افراد یادآوری کنند که برای باروری باید رابطه جنسی داشته باشند .

دستگاه شیک و تخم‌مرغی شکل Mira می‌تواند اطلاعات به‌دست‌آمده از کیت‌ها را ترکیب کند . شما هرروز روی نوار یک‌بارمصرف آن ادرار کرده و آن را داخل دستگاه قرار می‌دهید . میرا سطح هورمون LH شمارا می‌خواند و زمان تخمک‌گذاری را به شما اعلام می‌کند ازآنجایی‌که LH قبل از تخمک‌گذاری آزاد می‌شود , این‌یک ارزیابی بسیار مفید خواهد بود.
به نظر می‌رسد دستگاهی مانند میرا مقدار LH  ادرار را دقیق‌تر بررسی می‌کند و این همان چیزی است که پزشکان برای بارداری در آزمایش خون بررسی می‌کنند . اما برای اکثر افراد این دستگاه‌ها باقیمت 100 دلار برای میرا و 199 دلار برای Percept هنوز خیلی گران هستند . درهرصورت با یک محاسبه ساده خودتان می‌توانید زمان تخمک‌گذاری را مشخص کنید بدین ترتیب که سیکل ماهیانه خودتان را 30 روزه در نظر بگیرید یعنی روز 31 وارد دوره جدید می‌شوید شما باید 14 روز از آن کم کنید که بهترین زمان برای مقاربت جنسی و باردارشدن است زیرا شما روز شانزدهم  تخمک‌گذاری می‌کنید . بنابراین بهترین زمان برای رابطه جنسی به‌منظور بارداری  5 روز قبل تا 1 روز بعد تخمک‌گذاری است یعنی روزهای  یازدهم تا هفدهم دوره شما  . اما اگر سیکل نامنظمی دارید برای بررسی روز تخمک‌گذاری باید به پزشک مراجعه کنید .
طبق نظر متخصصان بهداشت باروری زوج‌های بارور در هرماه 20 درصد شانس موفقیت بارداری دارند پس یک بارداری طبیعی چند ماه طول خواهد کشید . پس از یک سال 60 تا 80 درصد زوج‌ها موفق خواهند بود . اگر طی یک سال بارداری رخ نداد  شما باید به پزشک مراجعه کنید و این ابزارها به شما کمکی نخواهند کرد .


ابزارهای بارداری

ابزارهای تکنولوژیک برای بارداری