157 Views
2018 Mar 10technology
img

محققان آزمایشگاه کسپرسکی آسیب پذیری هایی را که بر روی یک دوربین هوشمند محبوب تاثیر می گذارند شناسایی کردند، این نقص های امنیتی می تواند هکرها را قادر به جاسوسی از شما کند.  این دوربین هوشمند محبوب، یک دوربین دقیق است، اما نتوانسته است نقاط ضعف امنیتی خود را پوشش دهد. محققان شرکت امنیتی سایبری در کمیته تحلیلگران امنیتی کسپرسکی گفتند که در دوربین های نظارتی هوشمند ساخته شده توسط شرکت Hanwha Techwin، نقص امنیتی کشف شده است. این شرکت در ابتدا از شرکت های تابعه سامسونگ بود تا زمانی که غول تکنولوژی کره جنوبی این شرکت را به گروه Hanwha  فروخت. Vladimir Dashchenko، رئیس گروه تحقیقاتی آسیب پذیری آزمایشگاه کسپرسکی، گفت که 13 نقص امنیتی در دوربین ها و نحوه اتصال آنها به اینترنت وجود دارد. 

Dashchenko در جلسه ای قبل از اعلام این نقص امنیتی به CNET گفت که این نقص های امنیتی اساسا اجازه می دهد که یک هکر از هر دوربین هوشمند Hanwha Techwin، به اینترنت متصل شود، دوربین را به طور کامل غیرفعال کند، و همچنین از آن به عنوان یک راه برای ورود به شبکه کامپیوتری شما استفاده کند. این محقق گفت، نقص های امنیتی در این دوربین می تواند به هکر اجازه دهد تا هر کاری که می خواهد با دوربین انجام دهد، از جمله استفاده از آن برای استخراج ارز رمزنگاری شده.

Dashchenko گفت: "این واقعا خیلی بد است. چون این دوربین ها نه تنها دوربین های هوشمند مورد استفاده در خانه هستند، بلکه به عنوان بخشی از امنیت در کسب و کار های کوچک نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این یکی دیگر از خطرات دستگاه هایی است به اصطلاح "اینترنت اشیاء" نامیده می شوند، دستگاه هایی که ارتباطات آنلاین دارند و می توانند با سایر دستگاه های هوشمند صحبت کنند. آنها قصد دارند که بهره وری دستگاه هایی مانند یخچال و فریزر، توالت و زنگ درب را افزایش دهند.

اما آنها همچنین دروازه های نفوذ را برای حملات سایبری باز کرده اند. ابزارهای ارتباطی با یک مانع عمده در حفظ امنیت مواجه هستند، زیرا سناتورها و محققان در مورد بسیاری از دستگاه هایی که در معرض نقص امنیتی هستند هشدار می دهند. 

دوربین هوشمند

کسپرسکی

نقص امنیتی