117 Views
2018 Jan 16technology
img

پس از تائید وجود نقص امنیتی در اکثر تراشه‌های تلفن‌های هوشمند یکی از شرکت‌های طراحی تراشه خبرهای جنجالی بیشتری ارائه داد.
سیمون سگار مدیرعامل Arm Holdings CEO در مصاحبه‌ای که هفته گذشته در لاس‌وگاس برگزار شد گفت : کسانی که در رابطه با تهدیدات امنیتی پیچیده کار می‌کنند ممکن است راه‌های دیگری برای بهره‌برداری از سیستم‌هایی که کاملاً ایمن در نظر گرفته می‌شوند , پیدا کنند.
در اوایل ماه ژانویه  یک خبر فوری منتشر شد در مورد اینکه اکثر پردازنده‌های پیشرفته می‌تواند رایانه یا تلفن همراه شمارا در معرض آسیب قرار دهند . تکنیک طراحی که در تراشه‌های اینتل , Arm و دیگر شرکت‌ها استفاده می‌شود اجازه می‌دهد هکرها به اطلاعات خصوصی  موجود در حافظه دستگاه شما دسترسی پیدا کنند. این مشکل فقط منحصر به نقص Spectre  و Meltdown در دستگاه‌های خاص نیست بلکه همه دستگاه‌ها از تلفن تا رایانه‌های شخصی را تحت تأثیر قرار می‌دهد . صنعت کامپیوتر تلاش می‌کند که این مشکل را با به‌روزرسانی سیستم‌های عامل , مرورگرهای وب , سرویس‌های محاسبات ابری و غیره کاهش دهد و امنیت آن‌ها را ارتقاء دهد .
Arm یک شرکت انگلیسی است که طرح‌های آن برای پردازنده‌های تلفن همراه مانند طرح‌هایی است که در اپل و سامسونگ استفاده می‌شود . این شرکت در اواسط سال 2016 حدود 32 میلیارد دلار درآمد حاصل از فروش تراشه داشت و بیش از 120 میلیارد تراشه طی سه دهه فعالیت عرضه کرده است . Qualcomm یکی از مشتریان Arm است و طی بیانیه‌ای اظهار داشت که از آسیب‌پذیری‌ها آگاه است و با Arm و سایر شرکت‌ها کار می‌کند تا مشکل را بررسی و اصلاح کند و از مشتریانش خواست که به‌طور مرتب دستگاه‌های خود را به‌روزرسانی کنند .
Arm گفت امنیت سایبری یک آشفتگی است و باید در رابطه با آن کاری مانند هوش مصنوعی صورت بگیرد تا آن‌ها را از طریق اینترنت جذب و خنثی کند . اعتقاد بر این است که دستگاه باید از طریق سخت‌افزارش محافظت شود نه‌فقط از طریق نرم‌افزار .
Arm هنوز تصمیمی برای تغییر معماری یا نرم‌افزاری خودش برای جلوگیری از خطرات امنیتی در آینده نگرفته است . اما همراه با تغییرات در پردازشگر شرکت باید بر روی آموزش کارکنان خودش کار کند و از آن‌ها بخواهد وقت بیشتری برای بررسی‌های آسیب‌پذیری بالقوه تراشه‌ها صرف کنند .

پردازشگرها

نقص امنیتی

خطرات امنیتی

تراشه