192 Views
2018 Mar 25technology
img

روز جمعه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قانونی را امضاء کرد که با استناد به آن می توان به ایمیل های افراد در سرور های مختلف بدون در نظر گرفتن کشور صاحب سرور دسترسی پیدا کرد.

این قانون که CLOUD Act نام دارد بدون در نظر گرفتن بودجه مورد نیاز و تامین منابع مالی به امضاء رسید و تصویب شد. این قانون به وزارت دادگشتری آمریکا اجازه می دهد برای تسریع روند رسیدگی به پرونده ها با کشور های دیگر توافق نامه امضاء کند تا در صورت نیاز به محتوای ایمیل یک فرد از ورود به رویه های دیپلماتیک طولانی جلوگیری شود.

این قانون در سال 2013 و زمانی که مایکروسافت باید تحت عنوان حکم بازرسی محتوای ایمیل یک فرد قاچاقچی مواد مخدر را در اختیار مقامات قرار می داد بصورت یک ایده درآمد؛ زیراکه مایکروسافت از ارائه ی محتوای ایمیل این فرد خودداری کرد و برای توجیح این کار خود گفت، سرور نگهداری محتوای ایمیل این شخص در یک کشور دیگر است و ارائه ی محتوای آن مانند بازرسی بی اجازه از منزل یک شخص در یک کشور دیگر است. مايکروسافت کنترل حدود يکصد مرکز ذخيره داده ها را در حدود چهل کشور جهان در اختيار دارد .

این قانون همچنین به مقامات ایالات متحده این اجازه را می دهد تا با امضاء توافق نامه محتوای ایمیل افراد را در اختیار بازرسین کیفری کشور های دیگر با ایجاد محدودیت هایی قرار دهند.

قانون CLOUD به عنوان یک جایگزین برای قانون به اشتراک گذاری اطلاعات کاربران در اینترنت یا MALT که یک معاهده ی بین المللی کمک های متقابل است مورد استفاده قرار خواهد گرفت. قانون MALT هم برای قانون گذاران و سازمان ها و هم برای شرکت های تکنولوژی دست و پا گیر است و هر دو طرف این ماجرا موافق اجرای قانون جدیدی به جای این قانون هستند. البته افرادی که طرفدار رعایت حریم شخصی هستند از این قانون حمایت نمی کنند و خواستار لغو اجرای آن هستند.

برد اسمیت، رئیس و مدیر دفتر حقوقی مایکروسافت در بیانیه ای در روز چهارشنبه گفت:

"این قانون بسیار قوی و خوب است.

این قانون به شرکت های تکنولوژی مانند مایکروسافت این اجازه را میدهد تا از حریم شخصی کاربران خود در سراسر دنیا محافظت کنند."

سناتور Orrin Hatch در مورد این قانون می گوید:

"قانون CLOUD برخی از جای خالی های موجود میان اجرا کنندگان قوانین و شرکت های تکنولوژی را پر می کند و ابزار های لازم برای دسترسی به داده های موجود در سراسر جهان را تامین می کند."

اما سازمان هایی مانند ACLU و Electronic Frontier Foundation با این تغیر مخالفت کرده اند و اعلام کرده اند که این قانون موانع را به نفع سازمان های دولتی کنار می زند و دولت ها می توانند بدون دلیل به محتوای و داده های افراد دسترسی داشته باشند؛ این سازمان ها می گویند این قانون می تواند ایالات متحده را مجبور به ارسال اطلاعات شهروندان کشور های دیگر به دولت هایشان کند و باعث نقض قوانین حیم شخصی گردد.

نمایندگان مجلس آمریکا در نامه ای به قانون گذاران این کشور نوشتند:

"این قانون حقوق بشر را تهدید می کند و قانون اساسی آمریکا را به خطر می اندازد و اختیار شعبه های اجرایی را بالا می برد."

Singh Guliani می گوید:

"این قانون شرکت های تکنولوژی را مجاب می کند تا اطلاعا کاربرانشان را در اختیار دولت ها قرار دهند و درخواست های طولانی را کاهش می دهد؛ اما شرکت ها نمی دانند که دولت ها این اطلاعات را برای رسیدگی به یک پرونده یا استفاده برای سرکوب شهروندان می خواهند، و این قسمت بد ماجراست."


آمریکا

ترامپ

رئیس جمهور

مایکروسافت

حریم شخصی

قانون

تکنولوژی

ایمیل

پست الکترونیکی