275 Views
2018 May 31car
img

با 2019 Toyota Corolla Hatchback، مدل های خودروساز یادآور قابل توجهی است كه خودروی كوچك با عقب و دیدگاه كوچك می تواند بسیار جذاب باشد. در این تابستان که در نمایشگاههای تویوتا آمده است، جدید Corolla Hatchback کاملا جدید است، در ذهن و بدن.این ویژگی برخی از تکنولوژی های زمانبندی اول و فراوانی سبک را دارد. از همه مهمتر، تویوتا خود را متعهد به ساخت این هتچک جدید جمع و جور کرد و بدون شرط بندی بازاریابی خود با اسامی مانند Mazda3 5-Door و Hyundai Elantra GT.


تویوتا قیمت رسمی کرولای هاچبک جدید را اعلام کرده است که تابستان امسال وارد بازار می شود. قیمت مدل پایه SE MT با گیربکس دنده دستی 19.900 دلار است در حالی که قیمت مدل پایه SE CVT با گیربکس ضریب پیوسته 21.090 دلار است. قیمت مدل پایه رده تجهیزاتی بالاتر XSE با گیربکس های دنده دستی و CVT به ترتیب از 22.990 و 24.090 دلار آغاز می شود.

اعداد و ارقامی که سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا در مورد مصرف سوخت کرولای جدید اعلام کرده نشان می دهد که مدل SE CVT در بزرگراه 5.6 لیتر در 100 کیلومتر سوخت مصرف می کند. میانگین مصرف سوخت برای مدل های SE MT، SE CVT و XSE CVT به ترتیب 7.59، 6.53 و 7.13 لیتر در 100 کیلومتر است. مصرف سوخت مدل XSE MT هنوز توسط سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا ارزیابی نشده است.

تمام مدل های تویوتا کرولای هاچبک جدید به صورت استاندارد از 7 ایربگ، سیستم ABS، سیستم کنترل هرزگردی، دوربین پارک و سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز برخوردار می شوند ولی مدل های XSE به صورت استاندارد به سیستم شناسایی نقاط کور نیز مجهز می شوند. با توجه به رینگ های 18 اینچی بزرگتر، چراغ های مه شکن LED، جلوپنجره کرومی و چراغ های جلوی تطبیقی هوشمند که جزو آپشن های سفارشی گرانترین مدل است، به راحتی می توان مدل های SE و XSE را از یکدیگر تشخیص داد.

این هاچبک که بر اساس پلتفرم TNGA تویوتا ساخته می شود در واقع نسخه امریکایی مدل اروپایی آریس است و مجهز به یک موتور بنزینی 4 سیلندر 2.0 لیتری با سیستم تزریق مستقیم سوخت است. حداکثر قدرت این موتور 168 اسب بخار و حداکثر گشتاور آن 205 نیوتن متر است. قدرت این موتور از طریق یک گیربکس 6 دنده دستی یا یک گیربکس CVT جدید فقط به چرخ های جلو منتقل می شود.طبق گفته تویوتا این موتور جدید نسبت به موتور 1.8 لیتری قبلی که جانشین آن می شود، کوچکتر و سبکتر است و سر و صدا و لرزش کمتری دارد.

کرولای هاچبک جدید در مقایسه با مدل 2018، 15 میلی متر درازتر، 15 میلی متر عریض تر و فاصله محوری آن 38 میلی متر بیشتر است.


خودرو

تویوتا کرولا هاچبک

تویوتا