401 Views
2018 Jan 11technology
img

نمایشگر هوشمند لنوو یکی از چهار نمایشگر هوشمندی بود که گوگل و شرکای او در CES لاس‌وگاس به نمایش گذاشتند . این دستگاه هر کاری که می‌توانید با یک اسپیکر هوشمند انجام دهید مثل پخش موسیقی و روشن کردن لامپ‌ها متصل به آن را انجام می‌دهد درعین‌حال  اجازه می‌دهد با آن تماس‌های ویدئویی داشته باشید و ویدئوهای یوتیوب را ببینید و عکس‌های خودتان را با استفاده از کنترل‌های صوتی مشاهده کنید.
 شبیه این وسیله قبلاً هم در نمایشگاه‌های تکنولوژی عرضه‌شده بود اما با ارائه چهار نمایشگر هوشمند در این CES لاس‌وگاس بخش‌های بزرگی از صنایع تکنولوژی شرط‌بندی کردند که اکثر ما اکنون خواهان یک صفحه‌نمایش لمسی در کانتر آشپزخانه هستیم تا ابزارهای هوشمند را در خانواده به اشتراک بگذاریم و تقویم‌ها  , مسیرها و رستوران‌ها را چک کنیم .  با موفقیت اسپیکرهای هوشمند شرکت‌های فناوری  صفحه‌نمایش‌های لمسی را یک پیشرفت منطقی برای ارزیابی صوتی در نظر می‌گیرند تا با استفاده از آن بتوانند بیشتر از لوازمی استفاده کنند که با صوت کنترل می‌شوند.
نمایشگرهای هوشمند جدید برای کسب‌وکار گوگل هم مهم هستند . آمازون در حال حاضر پیشرو دستگاه‌های صوتی است و 70 درصد بازار امریکا را کنترل می‌کند . اسپیکرهای خانگی گوگل در رتبه دوم قرار دارند . اگر اسپیکرهای هوشمند نقش اصلی در عملکرد دستگاه‌های هوشمند منزل ما ایفاء کنند لازم است که گوگل مشتریان بیشتری جذب کند و جای آمازون را در بازار بگیرد.


در تلاش برای رسیدن به این هدف گوگل قبلاً در رقابت با آمازون اسپیکر Google Home و پس‌ از آن smaller Home Mini را به بازار عرضه کرد و در حال حاضر دارای رقبا بزرگ‌تری درزمینهٔ الکترونیک است. گوگل تلاش زیادی کرده که مصرف‌کنندگان اسپیکرهای آن را مانند یک تبلت در نظر نگیرند به همین منظور این دستگاه برخلاف تبلت دارای مرورگر یا اتصال سلولی 4G LTE  نیست و نیاز است که همیشه به پریز برق وصل شود  بنابراین به‌طور دائم از میکروفون آن Hey Google و OK Google را خواهید شنید . این دستگاه برای افرادی مناسب است که به صدای بلندتری از تبلت نیاز دارند و ارتباطات را با دیگر وسایل صوتی منزل بهبود بخشیده است .
شما به‌محض اینکه به این صفحه‌نمایش هوشمند بگویید سلام گوگل صبح‌به‌خیر این دستگاه روشن‌شده و شروع به نمایش تصاویری از آب‌وهوا و قرار ملاقات روزانه می‌کند این اطلاعات برای کاربران شخصی‌سازی‌شده است زیرا دستگاه صداهای مختلف را شناسایی می‌کند.
برای اینکه افراد با محصولات گوگل بیشتر آشنا شوند شرکت گفت که یک کتابچه راهنما از تمام اقلام خودش تهیه‌کرده است. قیمت این دستگاه هوشمند با صفحه‌نمایش 8 اینچی 200 دلار و با صفحه‌نمایش 10 اینچی 250 دلار است و انتظار می‌رود اوایل تابستان به بازار عرضه شود.

نمایشگر

گوگل

Google