577 Views
2018 Jan 29Newstechnology
img

محصول پرفروش آمازون (Amazon Echo Show) دیگر بی رقیب نیست. در واقع، در نمایشگاه CES 2018، شرکت های زیادی در رده نمایشگرهای هوشمند عرض اندام کرده اند. ورود Lenovo به این حوزه با ارائه محصولی به نام Lenovo Smart Display همراه بوده است که شاید بتوان گفت شیک ترین محصول این گروه است.این نمایشگر هوشمند لنوو در روز دوشنبه در کنار نمایشگرهای لمسی متعددی که به دستیار هوشمند گوگل مجهز بودند (از شرکت های LG، Sony و JBL) در این نمایشگاه رونمایی شد. دو نسخه 8 و 10 اینچی از این نمایشگر تولید شده است که به ترتیب 200 و 250 دلار قیمت دارند. هر دوی این محصولات در تابستان امسال در بازار عرضه خواهند شد.

شما قادر خواهید بود توسط دستورات صوتی Smart Displays Lenovo را کنترل کنید. به راحتی فقط کافی است حرف بزنید و دستگاه هوشمند خانگی خود را کنترل کنید، در اینترنت جستجو کنید، مسیرهای حرکت خود را بررسی کنید و یا سری به تقویم روزانه خود بزنید. صفحه نمایش Lenovo اطلاعات مربوط به سوال شما را بر روی صفحه نمایش لمسی نشان می دهد (مثلا نقشه یا برنامه کاری روزانه).نمایشگر هوشمند لنوو از دستیار هوشمند گوگل (که به نام Google Assistant شناخته می شود) استفاده می کند. دستیار هوشمند گوگل که اخیرا به دلیل استفاده در گوگل هوم (با قیمت 129 دلار) به شهرت و محبوبیت زیادی رسیده، در یک سال گذشته پیشرفت های قابل توجهی داشته است و توانسته قدم به قدم با الکسای آمازون به رقابت بپردازد.

نمایشگر هوشمند لنوو در واقع به گوگل کمک می کند تا در زمینه سخت افزاری خودی نشان دهد. لنوو برای موفقیت در عرصه رقابت با خیل عظیم نمایشگرهای هوشمند بایستی از ویژگی های خوبی برخوردار باشد.

استایل لنوو می تواند به موفقیتش در این رقابت کمک کند. به نظر می رسد هر دو نسخه 8 اینچی (به رنگ خاکستری) و 10 اینچی (به رنگ بامبو) به راحتی بتوانند با دکور خانه ها هماهنگ شوند. به علاوه، شما می توانید از هر دو مدل، بسته به فضای مورد استفاده تان، به صورت افقی یا عمودی استفاده کنید. همچنین هر دوی این مدل ها دارای بلندگوهای 10 واتی، یک دوربین 5 مگاپیکسلی برای تماس های ویدئویی و پردازنده قدرتمند Qualcomm (که مخصوصا برای نمایشگرهای هوشمند گوگل طراحی شده است) هستند. بنابراین، لنوو از لحاظ سخت افزاری در وضعیت خوبی به سر می برد.

در بررسی نسخه ی نمایشی، نمایشگر لنوو عملکرد خوبی دارد.

نمایشگر هوشمند لنوو همچنین دارای چند لمس اضافی برای کمک به حفظ حریم خصوصی است. همانطور که انتظار می رفت این نمایشگر نیز همانند تمامی اسپیکرهای هوشمند گوگل هوم دارای دکمه قطع صدا است. دوربین لنوو یک شاتر فیزیکی نیز دارد.توجه داشته باشید که نمایشگر هوشمند لنوو هنوز قادر به برقراری تماس های معمولی نیست. این توانایی هنوز انحصارا در اختیار اسپیکرهای هوشمند گوگل است. اگرچه نماینده گوگل اظهار کرده است که این شرکت در حال کار بر روی اعطای این قابلیت به شرکای خود است.

البته نمایشگر هوشمند لنوو یک تبلت کامل نیست. این نمایشگر فاقد سیستم عامل اندروید است، اما یک سیستم عامل ساده تر به نام Android Things دارد که شما را به طور مستقیم به یک رابط دستیار گوگل، مشابه آنچه که در برنامه Google Assistant در گوشی شما دیده می شود، مرتبط می کند. صفحه اصلی یا هوم این نمایشگر جلسات آینده و همچنین موزیکی که در حال پخش است را نمایش می دهد.

گوگل تلاش می کند نمایشگرهای هوشمند را ساده و کاربردی نگاه دارد تا مثل یک گوگل هوم عمل کنند. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا نمایشگرهای هوشمند می توانند در بین اسپیکرهای هوشمند و تبلت ها جایگاهی برای خودشان کسب کنند یا نه.


لنوو

نمایشگر هوشمند

دستیار گوگل

CES

2018

Lenovo

smart display

Google