61 Views
2018 Jan 12Newstechnology
img

شرکت Sennheiser یکی از بهترین شرکت های شناخته شده در دنیای صوت است، اما تا به حال هرگز از این دسته اسپیکرها خاص موسوم به Soundbar تولید نکرده است. اما امسال شرکت برای اولین بار پا به عرصه تولید این دستگاه ها گذاشته است. امروز در نمایشگاه CES، شرکت Sennheiser یک نمونه اولیه از نوارهای صوتی را به نمایش گذاشت که قصد دارد تا پایان سال 2018 آن را به بازار عرضه کند.
بدنه این نمونه اولیه هنوز ناتمام است، اما بلندگوها کار می کنند. با این وجود اینطور که متخصصان می گویند اولین نوار صوتی Sennheiser صدایی با کیفیت بسیار بهتری نسبت به هر نوار صوتی دیگری را تولید می کند.

شرکت Sennheiser قصد دارد تا نوار صوتی اش را تحت نام تجاری Ambeo این شرکت به فروش برساند، زیرا این نوار به صورتی طراحی شده است تا صدای 360 درجه ای تولید کند. این نوار صوتی دارای 13 درایور است (شش woofer چهار اینچی، پنج tweeters و دو اسپیکر top-firing). شرکت Sennheiser این سیستم را به عنوان سیستمی برای تولید صدای مجازی 5.1.4 توصیف می کند، که عدد 4 نشان دهنده این موضوع است که اسپیکر به صورت مجازی در هر گوشه ای از اتاق قرار می گیرد.تولید صدای فراگیر توسط نوار صوتی دستاورد جدیدی نیست، اما تفاوت های زیادی از نظر این قابلیت در بین نوارهای صوتی وجود دارد. شرکت Sennheiser می گوید نوار صوتی این شرکت این قابلیت را دارد که با محاسبه میزان انعکاس صدای پخش شده اش فاصله دیوارها و سقف را تشخیص داده و بر این اساس میزان صدای مناسبی که باید به گوش شما برسد را تعیین و تنظیم کند.

هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد تاریخ انتشار یا قیمت این محصول ارائه نشده است اما اینطور که به نظر می رسد این محصول پیشرفته خیلی گران خواهد بود. با این حال، این یک بازار جدید برای شرکت Sennheiser است که تا کنون تنها بلندگوهای بزرگ می ساخته است. با توجه به اینکه هدفون های Sennheiser در بازار با استقبال خوبی مواجه می شده اند، به نظر می رسد که این نوار های صوتی نیز مورد توجه مشتریان این شرکت قرار گیرند.


Sennheiser

Soundbar

CES

نوار صوتی

نمایشگاه

اسپیکر