68 Views
2018 Jan 09technology
img

HP فراخوانی در رابطه با باتری‌هایی نوت بوک ها و تلفن‌های همراه ایستگاه‌های کاری فروخته‌شده در سال جاری  اعلام کرده است . باتری‌های آسیب‌دیده خطر آتش‌سوزی دارند و ممکن است کاربر را بسوزانند بنابراین اگر شما دستگاه‌های HP اواخر سال 2015 را خریداری کرده‌اید باید آن‌ها را بررسی کنید تا از سلامت آن‌ها مطمئن شوید . در این مقاله هر آنچه شما نیاز دارید ذکرشده است .
فراخوان ایمنی داوطلبانه همین ماه  با ارائه جایگزین‌هایی برای بخش آسیب‌دیده از طرف شرکت HP شروع‌شده است . HP در بیانیه‌ای اظهار کرد : این باتری‌ها دارای پتانسیل گرم شدن بیش‌ازحد و آتش گرفتن هستند و برای مشتریان خطرساز هستند . به همین دلیل بسیار مهم است که برای اطمینان از سلامت باتری‌ها دستگاه‌های خود را چک کنید.
این باتری‌ها داخل دستگاه‌هایی هستند که در سراسر جهان در تاریخ دسامبر 2015 و دسامبر 2017 بر اساس شرکت فروخته‌شده‌اند . این دستگاه‌ها شامل HP Probook 64x (G2 and G3) , HP ProBook 65x (G2 and G3) , HP x360 310 G2 , HP Envy M6 , HP Pavilion x360 , کامپیوترهای نوت بوک HP 11 و تلفن‌های همراه ایستگاه‌های کاری HP ZBook (17 G3, 17 G4, and Studio G3) هستند . باتری‌های برخی از این دستگاه‌ها توسط کاربران قابل تعویض نیستند ولی درهرحال به هریک از صاحبان این دستگاه‌ها شرکت HP یک باتری ایمن خواهد داد .
HP  یک سایت فراخوانی راه‌اندازی کرده است و به‌روزرسانی BIOS را منتشر کرده است و این کار سیستم را در وضعیت ایمنی باتری قرار می‌دهد که اجازه استفاده از کامپیوتر را با اتصال به پریز برق می‌دهد . اگر سیستمی دارای باتری آسیب‌دیده باشد باتری تخلیه‌شده و دیگر شارژ نمی‌شود ( حداقل بدون غیرفعال کردن حالت ایمنی ) . HP به‌شدت توصیه می‌کند از این حالت استفاده کنید اگر دستگاه شما تحت تأثیر است .
کسانی که از چنین دستگاه‌هایی استفاده می‌کنند می‌توانند از طریق وب‌سایت بدون هیچ هزینه‌ای آن را جایگزین کنند . شما می‌توانید ابزاری را برای بررسی دستگاه‌های HP دانلود کنید اگر باتری دستگاه شما مستعد موضوع ذکرشده است.


باتری

لپ تاپ

دستگاه های HP