63 Views
2017 Dec 24Cultural
img

آنچه در فصل پنجم سریال Game of Thrones گذشت!

هر فصل از این سریال شاهد اتفاقات وکش مکش هایی بین پادشاهان Westeros هستیم. فصل پنجم سریال «بازی تاج و تخت» در عرض سه ساعت برخی از پیچیده‌ترین و درگرگون‌سازترین لحظاتی که فکرش را می‌کردیم، در اختیار ما گذاشت. در این مقاله نگاهی کلی بر اتفاقات مختلف این فصل انداخته‌ایم. همراه ما باشید.


جوان ترین پسر Cersei یعنی Tommen تخت آهن را تصاحب می کند و با Margaery Tyrell ازدواج کرد.


Cersei در اثر بیماری واگیر داری که از فرزندنش می گیرد؛بشدت بیمار می شود.همچنین او اعتراف کرد که با پسر عموی خودش؛Lancel؛ رابطه برقرار کرده است.اما اتهام رابطه با برادرش؛یعنی Jaime؛را منکر شد؛همچنین مسولیت قتل پادشاه Robert Baratheon را گردن نگرفت.او تا زمان محاکمه؛بصورت مشروط آزاد شد.البته به این شرط که در شهر بدون لباس عبور و مرور کند.


در همین حین؛Jaime Lannister تصمیم می گیرد که با Dorne متحد شود تا بتواند دخترش یعنی Myrcella را از دست Martells نجات دهد. Doran موافقت می کند به شرطی که پسرش Trystane جایگزین Oberyn در شورای کوچک شود.در راه بازگشت؛Myrcella مرد؛زیرا او به صورت مخفیانه مسموم شده بود.


در همین حال، در Essos، Tyrionتوسط Jorah Mormontربوده شده است، او قصد دارد وی را به Daenerys تحویل دهد. Daenerys یک گروه به نام " Sons of the Harpy" تشکیل می دهد و در برابر حکومت، مبارزه می کند. ولی بسیاری از جنگجویان غیرمسلح او را کشتند.

Daenerys برای سرکوب کردن شورش ها و ایجاد صلح در سرزمین پادشاهی، مبارزه تن به تن (گلادیاتوری) را ایجاد می کند، جایی که مردم برای سرگرمی می جنگند و یکدیگر را می کشند.در جریان مبارزات به Daenerys سو قصد می شود....


که در نهایت او با اژدهایش فرار می کند. Jorah و Daarioبه دنبال او هستند.... 


در همین حین؛ Arya به سمت Braavos در حال حرکت است.در آنجا او توسط گروه Jaqen H'ghar و گروه مردان بی چهره ـ مردانی که در لحظه می توانستن به صورت ارادی تغییر چهره دهند ـ تحت آموزش نظامی قرار می گیرد.او برای تکمیل فرآیند روند آموزش خود؛باید یک شخص را به قتل برساند؛در همین حین متوجه می شود که Meryn Trant؛ همان شخصی که استادش را به قتل رسانید؛در شهر است!پس او را پیدا می کند و او را می کشد.


در wall، Jon Snow و Stannis Baratheon سعی می کنند Mance Ryder، رهبر Wildlings، برای پیوستن به نیروهای خود را متقاعد کنند.اما Mance Ryder قبول نمی کند، Stannis او را در حالی زنده است؛در آتش می اندازد و Jon Snow هم او را می کشد.

Stannis به Jon Snow پیشنهاد می دهد که در خدمت او باشد ولی jon قبول نمی کند...در همین حال حملات او علیه نیروهای بولتون در Winterfell بی اثر است و شکست سنگینی می خورد...


در حالی که این اتفاقات برای Stannis بوجو آمده است؛ Petyr Baelish با Roose Bolton در مورد ازدواج Sansa Stark با فرزند Roose؛به توافق می رسند.پس از آن Sansa Stark از Reek درخواست کمک می کند. آن دو در نهایت بهم می رسند، و از Winterfellفرار می کنند و پس از جهش از استخر قلعه، به ارتش Bolton می پیوندند.


برگردیم به Jon Snow؛او تصمیم سختی را برای مقابله با حیوانات وحشی می گیرد تا اجازه دهد آنها در جنوب متحد دیوار در مقابل اتحاد با Walker ها زندگی کنند. در طول مذاکرات، مبارزه سختی در بین Walker ها صورت می گیرد که نهایت Jon Snow یکی از آن ها را می کشد.

jon با wildling های باقی مانده به wall باز می گردد...


قطعا آن چه در فصل بعدی می بینید؛شما را شگفت زده می کند....


Game of Thrones

فصل پنجم

بازی تخت و تاج فصل پنجم

خلاصه ی فصل پنجم گیم اف ترونز