119 Views
2018 May 14News
img

گوگل اعلام کرده که به تولید کنندگان تلفن های اندرویدی نیاز دارند تا بسته های امنیتی را به صورت منظم اجرا تولید کند، هرچند مشخص نیست که این الزام به چه صورت اعمال خواهد شد یا اینکه چقدر سخت است. در روز چهارشنبه، در یک سخنرانی در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل، این شرکت اعلام کرد که به لطف توافقات اخیر بین گوگل و تولید کنندگان، کاربران زیادی به طور منظم، بسته های امنیتی برای گوشی های خود دریافت می کردند.

دیوید کیلرماکار، رئیس بخش امنیت اندروید: " شما وقتی میلیارد ها کاربر دارید، این هدف بزرگی برای شماست "

دیوید کیلرماکار معتقد است که اگر مشتریان شما بسیار زیادند، پس شایسته ی قوی ترین تدابیر امنیتی نیز هستند. او همچنین بر دستاورد گوگل در توافق با تولید کنندگان در زمینه ی ارائه ی منظم بسته های امنیتی به کاربرانشان، تاکید کرد.

اما در مورد توافقات جدید صورت گرفته هنوز هیچ جزئیاتی وجود ندارد، بنظر می رسد که این توافق بین گوگل و تولید کنندگانی برقرار است که سیستم عامل آن ها اندروید Oreo است یا  از سرویس های Google Play بهره می برند.

این در حالی است که خود گوگل برای گوشی های خود بسته های امنیتی را ماهانه ارائه می دهد ولی تولید کنندگان دیگر آن چنان رغبتی به انجام این کار نشان نمی دهند. این اقدامات در پروژه ای به نام Treble برای تولید کنندگان آسان تر می شود.

در قالب پروژه Treble تولید کنندگان بدون نیاز به تغییر زیادی در نرم افزار به روز رسانی های امنیتی شان را منتشر کنند.

این که گوگل در مورد راهکار های امنیتی زیادی صحبت می کند، بسیار خبر خوبی است اما باید ببینیم که سیاست کلی اندروید بر روی چه چیزی متمرکز است.

گوگل

Google

Oreo