54 Views
2017 Dec 29technology
img

در ابتدای سال 2017، در مورد آنچه که ممکن است مهمترین فن آوری واقعیت مجازی سال گذشته باشد: ردیابی دوربین های داخل یک هدست واقعیت مجازی است که خارج از آن کار می کنند. اما نتایج عالی نبود. اکثر آنها عملکرد نامطلوبی داشتند، و هیچکدام از آنها به هیچ وجه از هدست های سنتی بالاتر نبودند. به نظر میرسید تکنولوژی واقعیت مجازی قبل از اینکه بتواند به جلو حرکت کند، به عقب برگشته است. در پایان سال 2017 هنوز هیچ هدست واقعیت مجازی وجود ندارد که همانند Oculus Rift، PlayStation VR یا HTC Vive  از سیستم های ردیابی خارجی استفاده می کند. اما مایکروسافت و سامسونگ همه را متقاعد کرده اند.  هدست HMD Odyssey  سامسونگ یکی از پنج هدست مبتنی بر پلت فرم Windows Mixed Reality مایکروسافت است و بر خلاف اولین کیت توسعه ی پلت فرم، همراه با کنترلرهای حرکت مایکروسافت است. این کار بر روی رایانه های در حال اجرا نسخه Windows 10 Fall Creators انجام می شود،. قیمت این هدست 499 دلار است، که کمی کمتر از قیمت هدست Vive  با 599 دلار و همچنین بیش از قیمت 399 دلار هدست Rift است که Odyssey را گرانترین هدست تحت تکنولوژی مایکروسافت می دانند.


مانند همه هدست های ویندوزی واقعیت مجازی، Odyssey حرکت سر و کنترل با دو دوربین جلو را دنبال می کند. شما به کابل های USB و HDMI اودیسه وصل می شوید، سپس یک Portal Realality ایجاد می کنید که در Creators Update ساخته شده است. برای رسم یک مرز، فقط هدست را در اطراف فضای موجود خود حرکت دهید. هدست این وحرکت ها را می تواند بعنوان نقاط مرجع تشخیص می دهد و سپس بر اساس آنها محاسبه شود. این فرایند در مقایسه با Rift یا Vive آسان تر است، زیرا هیچ سخت افزاری اضافی برای راه اندازی وجود ندارد - شما نیازی به برق برای ردیابی، پلتفرم های دوربین، پورت های اضافی USB یا هر یک از موارد دیگر مربوط به واقعیت مجازی را ندارید.

تجربه کاربران با نسخه های پیشین Windows Mixed Reality مثبت بوده است، و تا کنون، Odyssey با انتظارات کاربران مطابقت دارد. هدست نیاز به یک اتاق نسبتا روشن و برخی از سطح جزئیات بصری در اطراف منطقه ردیابی نیاز دارد. ما نمی توانم بگویم دقیقا چقدر جزئیات مورد نیاز است، به دلیل عدم وجود فضاهای خالی بزرگ در ادارات این کار خیلی سخت است، اما پیدا کردن یک اتاق با طرح مبلمان مناسب برای قرار دادن دستگاه ردیابی خارجی. کنترل کننده ها به صورت دقیق و پاسخگو ضروری است.واقعیت مجازی

سامسونگ

مایکروسافت