51 Views
2018 Jan 11technology
img

HTC در این هفته در نمایشگاه CES 2018 اعلام کرده است که پرچم خود را در بازار واقعیت مجازی بلند کرده است و هدست واقعیت مجازی Vive Pro معرفی می کند.  این نسخه با وضوح بالاتر از هدست اصلی Vive با هدفون داخلی و یک آداپتور بی سیم برای پخش بی سیم است. Vive Pro یک قدم رو به جلو برای HTC و شریک تجاری آن Valve است، و ویژگی های جدید اصافه شده به این محصولات در این سالها باعث حفظ این محصولات در بازار واقعیت مجازی می شود. 

هیچ کدام از این ویژگی های فردی باعث تحول و انقلاب در بازار واقعیت مجازی نمی شوند. اما با ترکیب این ویژگی ها با هم، آنها می توانند به طور چشمگیری بر رقیب اولیه HTC یعنی Oculus که متعلق به فیس بوک است تاثیر بگذارند. HTC و Valve از همان زمان گسترش فناوری واقعیت مجازی با Oculus و هدست Rift  رقابت کرده اند. از چند سال گذشته، هر دو پلتفرم به شدت برای افزایش سهم خود در بازار تلاش می کنند  که تاکنون به سازندگان رایانه های قدرتمند گیم خدمات ارائه می دادند.

اما در طول سالها، Oculus محصولات متنوعی را منتشر کرده است و با همکاری سامسونگ برای سیستم ارزان قیمت Gear VR را منتشر کرده است. حتی قبل از اینکه هدست Rift منتشر شود. در کنفرانس سال گذشته اتصال، شرکت اعلام کرد یک همتای مستقل برای Gear VR به نام Oculus Go طراحی شده است و یک نمونه اولیه با نام Santa Cruz ساخته است که نام یک هدست است که به ردیابی خارجی نیاز ندارد.

Vive Pro، با این حال، یک موضوع مهم را مطرح می کند: اگر HTC به شدت در بازار واقعیت مجازی متمرکز باشد، رویکرد چند سطحی Oculus، این شرکت را بیش از حد  گسترش می دهد. اگر Santa Cruz به بازار برسد، Oculus با چهار هدست مصرف کننده، یک استراتژی کسب و کار را بکار برده است که  تجزیه و تحلیل آن سخت است. Oculus Go و Gear VR بسیار شبیه هم هستند، اما به نظر می رسد که Santa Cruz تمام جاذبه بین هدست های واقعیت مجازی کوچک مانند Rift یا Vive را دربر می گیرد. Oculus به طور خاص برای زیر پا گذاشتن رقیب خود Vive Pro فعالیت می کند.

هدست واقعیت مجازی

HTC

Vive Pro