32 Views
2018 Mar 23technology
img
گزارش‌شده است که فیس‌بوک قصد دارد هدست واقعیت مجازی  (VR Oculus Go ) خودش در کنفرانس توسعه F8 امسال شرکت راه‌اندازی کند . گزارش‌های مختلف حاکی از این است هدست VR برای اولین بار در ماه مه در F8 شروع به کار خواهد کرد که همراه با وعده فیس‌بوک در رابطه با بزرگترین AR / VR  , جدیدترین اخبار فیس‌بوک تا به امروز هستند .
Oculus  برای اولین بار در ماه اکتبر نسخه جدید خودش را معرفی کرد که قیمت آن 199 دلار خواهد بود. Go طراحی‌شده است تا یک هدست مجزا باشد که قیمت آن بین  Gear VR با 129 دلار و Rift باقیمت 399 دلار باشد و فاقد ردیاب داخلی – خارجی  یا کنترل‌کننده حرکات ردیابی شده است . Oculus Go توسط Xiaomi ساخته‌شده است و شامل یک پردازنده Snapdragon 821 است . طبق گزارش‌ها مدل اولیه 199 دلار قیمت دارد و شامل 32GB حافظه است درحالی‌که مدل 64 GB نیز باقیمت بالاتر در دسترس خواهد بود .
Oculus همچنین بر روی هدستی کار می‌کند که Santa Cruz نام‌گذاری شده است که یک نمونه اولیه دارای ردیاب است . HTC نیز اخیراً Vive Pro را عرضه کرده که نسخه‌ای با وضوح بالاتر از هدست Vive اصلی است که دارای هدفون داخلی است و با یک آداپتور بی‌سیم پشتیبانی می‌شود . این دستگاه با نسخه Oculus VR نیز سازگار است به‌ویژه اینکه HTC  به‌شدت بر بازار VR متمرکز است . HTC همچنین هدست VR خودش یعنی Vive Focus را معرفی کرده است . HTC دقیقاً نگفته است که هدست آن چه موقع در دسترس خواهد بود اما اولین هدست VR با شش درجه آزادی خواهد بود که به بازار عرضه می شود .هدست

Oculus Go