54 Views
2018 Apr 12technology
img

گرفتگی گوش مشکلی اذیت کننده و دردسر زا است که اختراعی جدید می‌تواند این مشکل را برطرف و از هزینه‌های پزشکی و مراجعه به متخصصان بکاهد.


کارشناسان به تازگی دستگاهی شبیه بههدفون طراحی کرده‌اند که می‌تواند در عرض ۳۵۵ ثانیه جرم و آلودگی‌های گوش میانی را پاک  از بین ببرد.


این دستگاه به نام اوتو ست (OtoSet) می‌تواند به شکل همزمان هردو گوش را تنها درعرض ۳۵۵ ثانیه پاک کند.


فناوری به کار رفته دراین هدفون ترکیبی از آب گرم و پراکسید هیدروژن است که به درون گوش تزریق می‌شود تا موم شکل گرفته در گوش را از بین ببرد، آنگاه با مکش این جرم از داخل گوش بدون آسیب به آن خارج می‌شود.


گرفتگی گوش به دلایل مختلفی روی می‌دهد و در اصل واکنش بدن برای خارج کردن مواد آلوده ازدرون گوش است.


محققان اعلام کرده‌اند که پزشکان تنها درآمریکا هرسال بیش از ۱۲ میلیون نفر مراجع با مشکل گرفتگی گوش دارند و استفاده ازاین دستگاه می‌تواند کمک منحصربه فردی برای رفع این مشکل سلامت شود.


شستشوی گوش روش‌های مختلفی دارد و دربرخی اوقات می‌تواند منجر به عارضه‌های جانبی درافراد شود به همین دلیل استفاده از شیوه‌ای جدید برای رفع این مشکل می‌تواند فایده بخش باشد.


ایده ساخت دستگاه اوتو ست به وسیله شرکت سفکن (SafKan) مطرح و دستگاه تولید شده و به شکل آزمایشی در دانشگاه پزشکی واشنگتن، استنفورد پزشکی و مرکز پزشکی سنت جان به وسیله پزشکان مورد استفاده قرارگرفته است.


کارشناسان سازنده این وسیله اعلام کرده‌اند درآینده نزدیک نمونه تجاری و با کاربرد شخصی این وسیله را راهی بازارهای جهانی می‌کنند.

هدفن

تکنولوژی