51 Views
2018 Mar 17News
img

ایروین جیکوبز، یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت کوالکام گفت: "پاول جیکوبز، مدیر عامل سابق شرکت، در جلسه سالانه23 مارس از هیئت مدیره کوالکام خارج خواهد شد. به همین دلیل او به دنبال خرید این شرکت است. جاکوبز از سال 1990 برای Qualcomm کار کرده است. او از ژوئیه 2005 تا مارس 2014 به عنوان مدیر عامل شرکت فعالیت داشت.  این شرکت برای پدرش بود."

Qualcomm در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: "هیچ تضمینی وجود ندارد که دکتر جیکوبز بتواند پیشنهاد خریدی را ارائه دهد، اما اگر این کار را انجام دهد، هیئت مدیره آن را طبق وظایف قانونی خود برای سهامداران ارزیابی خواهد کرد.

خصوصی سازی می تواند مزایایی برای کوالکام داشته باشد. شرکت مستقر در سن دیگو بزرگترین سازنده تراشه ها و پردازنده های تلفن های همراه در جهان است اما طی چند ماه گذشته شاهد تحولات شدید بوده است. وال استریت ژورنال گزارش داد که بعید است که جیکوبز بتواند Qualcomm را خصوصی کند. جیکوبز مالک کمتر از 1 درصد از سهام این شرکت است، شرکتی که در حدود 90 میلیارد دلار ارزش دارد. ارائه یک پیشنهاد خرید برای Qualcomm نیاز به سرمایه گذاران با سرمایه بالا دارد.

Rival Broadcom، شرکت سنگاپوری سازنده تراشه ها برای همه چیز از مودم های کابلی گرفته تا جعبه های نصب شده در ضبط های ویدئویی دیجیتال، پیشنهاد خرید 130 میلیارد دلاری Qualcomm را در ماه نوامبر اعلام کرد، اما Qualcomm معتقد است که قیمت معامله به اندازه کافی بالا نیست. این پیشنهاد هفته گذشته پس از آن که رییس جمهور دونالد ترامپ، دستور اجرایی برای جلوگیری از ادغام را امضا کرد، کاهش داده شد.

کوالکام

Qualcomm

برودکام

Broadcom