120 Views
2018 Mar 18Newstechnology
img

مدیر عامل شرکت Qualcomm ؛ Paul Jacobs پس از جدایی خود از این شرکت در جلسه سالانه این شرکت در 23 مارس، قصد دارد این شرکت را خود، خریداری کند! این خبر، گفته ی پدر Paul Jacobs، بنیانگذار اصلی شرکت کوالکام می باشد. 

Qualcomm در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: " هیچ تضمینی وجود ندارد که مدیرعامل اسبق این شرکت، پیشنهاد خرید این شرکت را بدهد و اما اگر این کار را انجام دهد، هیئت مدیره آن را طبق وظایف محرمانه خود برای سهامداران ارزیابی خواهد کرد. خصوصی سازی این شرکت، می تواند مزایای زیادی برای کوالکام داشته باشد. این شرکت مستقر در شهر سن دیگو بزرگترین سازنده تراشه ها و پردازنده های تلفن های همراه در سطح جهانی است اما طی چند ماه گذشته شاهد تحولات شدیدی بوده است. 

وال استریت ژورنال گزارش می دهد، که جاکوبز بعید است که بتواند Qualcomm را خصوصی کند. جاکوبز مالک کمتر از 1 درصد از این شرکت است که در حدود 90 میلیارد دلار ارزش دارد. برای خرید این شرکت یک جیب پر پول نیاز است! Rival Broadcom، سازنده تراشه های الکترونیکی که در سنگاپور بنا شده است، در حال بررسی ادغام با شرکت کوالکام با مبلغ 130 میلیارد دلار بود که این پیشنهاد هفته گذشته توسط رییس جمهور دونالد ترامپ، فسخ شد و اجرایی نشد. 

در عین حال، Qualcomm در زمینه شیوه های صدور مجوز، با مسائل قانونی در سراسر جهان مواجه است. اپل، یکی از بزرگترین مشتریان این شرکت ، کوالکام را متهم به ارائه شرایط صدور مجوز ناعادلانه برای صنایع تکنولوژی خود کرده است. کوالکام با سوء استفاده از اپل برای نقض حق ثبت اختراع و به دنبال ممنوعیت فروش آیفون می باشد! جاکوبز از سال 1990 برای شرکت Qualcomm کار کرده است. او از ژوئیه 2005 تا مارس 2014 به عنوان مدیر عامل شرکت، کار می کرده و از ژوئن سال 2005 در هیئت مدیره نیز  شرکت داشت. اخیرا نقش ژاکوب در Qualcomm بسیار بیشتر و بعنوان رئیس هیئت مدیره بود که از مارس 2009 تا اوایل ماه جاری طول کشید. 

Qualcomm

Broadcom

Paul Jacobs

کوالکام

ترامپ