57 Views
img

اپل اعلام کرده کاربران MacOS ظرف امروز و  فردا هشدارهایی را مبنی بر پایان پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی در نسخه بعدی این سیستم‌عامل دریافت خواهند کرد.


کاربران MacOS از امروز، با اجرای اولین برنامه‌ای که تنها در قالب نسخه ۳۲۲ بیتی پیش روی کاربران قرار گرفته با پیغام زیر روبرو خواهند شد:

این اپلیکیشن برای بهبود سازگاری با سیستم‌عامل مک باید توسط توسعه‌دهنده آن، بروزرسانی شود.در کنار این پیغام، لینکی با عنوان learn more هم پیش روی کاربران قرار می‌گیرد که اطلاعات بیشتر را در صفحه‌ آنلاین بخش پشتیبانی وب‌سایت اپل، نمایش می‌دهد. در این صفحه آنلاین، در خصوص سیاست اپل برای پشتیبانی از برنامه‌های ۶۴ بیتی و پایان دادن به پشتیبانی از عناوین ۳۲ بیتی در درازمدت، اطلاعاتی ارائه شده است. علاوه بر این، توضیحاتی در خصوص آنچه اپل پیش از این خطاب به توسعه‌دهندگان اعلام کرده نیز بیان شده است. به عنوان مثال، گفته شده High Sierra آخرین نسخه‌ای است که امکان اجرای اپلیکیشن‌های ۳۲۲ بیتی را خواهد داشت.


با وجود تمام این توضیحات، اپل اعلام نکرده پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی چه زمانی به طور کامل، به پایان راه می‌رسد. با توجه به اینکه بروزرسانی جدید مک احتمالاً در سپتامبر یا اکتبر سال جاری میلادی عرضه خواهد شد به نظر می‌رسد در کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل (WWDC) که در ماه ژوئن برگزار خواهد شد اطلاعات بیشتری پیش روی کاربران قرار خواهد گرفت.


اپل فرایند مهاجرت به اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی را با توجه به پروسه آسان‌تر تامین و نگهداری و همچنین با توجه به بازده بیشتر این عناوین در اکثر موارد، از مدت‌ها پیش کلید زده است. به عنوان یک نمونه ساده، می‌توان به این نکته اشاره کرد که معماری ۶۴ بیتی، امکان استفاده از مقدار حافظه بیشتر را در مقایسه با طراحی ۳۲ بیتی فراهم می‌کند.


اپل این روند را در خصوص iOS نیز در سال  گذشته میلادی به مرحله اجرا درآورد. اپل در ترتیبی مشابه، ابتدا توسعه‌دهندگان را از اعمال تغییرات در iOS باخبر کرد و پس از آن،  هشدارهایی پیش روی کاربران این پلتفرم قرار گرفت. به بیان دیگر، اپل ابتدا پذیرش اپلیکیشن‌هایی را که ساختار ۶۴ بیتی نداشتند در اپ‌استور متوقف کرد و پس از آن، امکان اجرای اپلیکیشن‌های یادشده نیز منتفی شد.


کوپرتینو در حال حاضر پذیرش اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی را در اپ‌استور مک متوقف کرده است. در نظر داشته باشید که قطع کامل پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی، همچنان تا چند ماه دیگر اجرایی نخواهد شد. از همین رو، توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری همچنان این زمان را در اختیار دارند تا عناوین توسعه یافته خود را بروزرسانی کنند. در حال حاضر، اجرای اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی، هشداری را در مقابل شما قرار می‌دهد اما در صورتی که قصد دارید لیست کاملی از تمامی اپلیکیشن‌هایی که نیاز به بروزرسانی دارند را مشاهده کنید کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:


ابتدا روی لوگوی اپل که در قسمت بالا، سمت چپ صفحه‌نمایش قرار گرفته کلیک کرده و گزینه About This Mac را انتخاب کنید. از این بخش، گزینه System Report را انتخاب  کنید.


در نهایت به بخشSoftware/Applications در سایدبار سمت  چپ مراجعه کنید. حالا لیست اپلیکیشن‌ها را بر اساس گزینه 64Bit(Intel) مرتب کنید. وجود عبارت No در مقابل نام اپلیکیشن، نشان از آن دارد که عنوان یادشده از نوع  ۳۲ بیتی بوده و به بروزرسانی نیاز دارد. این در حالی است که اگر عبارت Yes در مقابل شما  قرار گرفت، نیازی به اتخاذ تمهیدات اضافی از سوی توسعه‌دهنده اپلیکیشن نخواهد بود.

اپل

macOS

۳۲بیتی