211 Views
2018 Mar 04technology
img
بیل گیتس، علیرغم شور و شوق فراوان برای رشد فناوری‌های اجتماعی، طرفدار پول‌های مجازی مانند بیت کوین نیست و آن‌ها را با مرگ‌ومیر مربوط به مواد مخدر مرتبط می‌داند .
مؤسس و بنیان‌گذار مایکروسافت طی گفت‌وگو با Reddit Ask Me Anything گفت که او مخالف پول‌های مجازی است  زیرا مجرمان، تروریست‌ها و افراد متخلف از مزایای معاملات ناشناس با آن‌ها سود می‌برند.
گیتس در پاسخ به یکی از سؤالات نوشت: "ویژگی اصلی پول‌های مجازی ناشناس بودن آن‌ها است و من فکر نمی‌کنم این چیز خوبی باشد ولی توانایی دولت برای یافتن  پول‌شویی و فرار از پرداخت مالیات و تأمین مالی تروریست‌ها چیز خوبی است."
گیتس همچنین گفت چون پول‌های مجازی باعث صورت گرفتن معاملات آنلاین ناشناس مواد مخدر می‌شود، این فناوری نادر تقریبا به‌طور مستقیم باعث مرگ‌ومیر انسان‌ها می‌شود.
Bitcoin، محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین پول دیجیتال است که سال 2009 عرضه شد و محبوبیت آن به دلیل توانایی آن در مخفی ماندن از چشم قانون و مقامات دولتی افزایش یافت . افزایش محبوبیت بیت کوین به این خاطر بود که تنها پول دیجیتالی است که در جاده ابریشم و بازار دارک وب‌ها برای مواد مخدر و سایر کالاها و خدمات غیرقانونی پذیرفته می‌شود  که در سال 2013 توسط FBI ممنوع شدند.
به گفته چارلز هیتر، مدیرعامل شرکت اطلاعات پول دیجیتال  CryptoCompare، پول‌های دیجیتال در حال تکامل هستند و نظر گیتس تا حدی درست  اما کمی ساده‌لوحانه است.
هیتر گفت: " پول‌های مجازی اولین بار در بازار دارک وب‌ها مورداستفاده قرار گرفتند ولی این روند کاهش‌یافته است چون اکثر کسب‌وکارها در حال حاضر مشروع هستند . دلار هم سهم زیادی در مرگ‌ومیرهای مستقیم دارد و این ماجرا همچنان ادامه دارد . ما باید فراتر از آزمایش‌های سخت  و اختلالات موجود به پتانسیل این سیستم انتقال پول فاقد بعد نگاه کنیم. "
مصاحبه گیتس زمینه‌های زیادی را پوشش داد و شامل  مبارزه با بیماری آلزایمر، تغذیه با غذاهای اصلاح‌شده ژنتیکی و حتی وعده غذایی که او برای خودش آماده می‌کند نیز بود!


پول دیجیتال

بیت کوین

بیل گیتس

دارک وب ها